Gdynia Open – oglądaj online na kanale Gdyni edukacyjnej! - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Gdynia Open – oglądaj online na kanale Gdyni edukacyjnej!

25
czerwiec
Gdynia Open – oglądaj online na kanale Gdyni edukacyjnej!

Już w najbliższy piątek, 26 czerwca wielkie święto piosenki dziecięcej i młodzieżowej – finał festiwalu Gdynia Open, który w tym roku, po raz pierwszy w historii, odbywa się przez internet. Transmisja koncertu na kanale Gdyni edukacyjnej rozpocznie się o godz. 17.00.

– Festiwal Gdynia Open na stałe wszedł do gdyńskiego kalendarza. To święto młodych talentów wokalnych, z którymi w tym roku, ze względu na szczególne okoliczności, nie możemy spotkać się na żywo. Spotkamy się, ale online, po raz pierwszy w siedmioletniej historii festiwalu, w myśl idei „Zostań w domu”. – mówił prezydent Gdyni Wojciech Szczurek na początku maja, zapraszając do przesyłania zgłoszeń. Wówczas, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, organizatorzy festiwalu – Młodzieżowy Dom Kultury i Laboratorium Innowacji Społecznych – zdecydowali się przeprowadzić projekt całkowicie za pośrednictwem internetu.

I tak, do 25 maja przyjęto setki nagrań od młodych wokalistów i wokalistek z całej Polski (i nie tylko!). 1 czerwca, w Dzień Dziecka, zostały opublikowane wyniki I etapu. Do udziału w Gdynia Open Online 2020 zakwalifikowano uczestników w podziale na kategorie wiekowe: do lat 10, 11-12 lat, 13-14 lat, 15-16 lat, 17-18 lat i 19-25 lat, a także w nowej kategorii – „zespoły rodzinne”. Wszystkie nagrania konkursowe udostępniono na stronie internetowej i w ten sposób umożliwiono głosowanie na nagrodę publiczności, którą zdobyła Wiktoria Zwolińska wykonując piosenkę „Dwa Metry Pomiędzy”. Wszystkich występów wciąż można posłuchać: www.gdyniaopen.pl/zgloszenia-gdynia-open.

Jury w składzie: Przewodniczący Jerzy Petersburski Jr, Wanda Kwietniewska, Anna Domżalska, Marcin Spenner, Marcin Plewiński i Tomasz Podsiadły, przesłuchało aż 577 wykonawców i 18 czerwca wybrali zwycięzców. Poznamy ich już w najbliższy piątek, 26 czerwca.

– Naszym celem jest wspieranie młodych talentów wokalnych z całej Polski i z zagranicy, a także promowanie aktywności młodzieżowej, rozwijanie ich pasji muzycznych i artystycznych. Sądzę, że ta misja nam się udaje, bo co roku zainteresowanie udziałem młodzieży w projekcie jest ogromne. – mówi Elżbieta Cupiał, dyrektor festiwalu Gdynia Open. – To duże przedsięwzięcie organizacyjne, a na koniec ogromna radość, że ugościliśmy w Gdyni tylu wspaniałych młodych artystów. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa – przed nami nowe wyzwania, tym razem technologiczne. Dzięki wsparciu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gdynia, udostępnimy Państwu koncert finałowy online. Serdecznie zapraszam… przed ekrany komputerów! Emocje będą inne, ale nie mniej pozytywne!
 
Koncert finałowy odbędzie się w piątek, 26 czerwca o godz. 17:00 na kanale YT Gdyni edukacyjnej: https://youtu.be/-z1NCaR5L3U


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek