Menu górne

Kategoria

Projekty III LO w regionalnym etapie konkursu E(x)plory

Projekty III LO w regionalnym etapie konkursu E(x)plory

Ogólnopolski finał (III etap) tegorocznej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni w dniach 23-25 października, a w najbliższych miesiącach w pięciu polskich miastach (Szczecinie, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi i Kielcach) odbędą się regionalne etapy (II) konkursu. W pierwszym z nich, w Szczecinie, wystąpi bardzo liczna reprezentacja III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.

Pasjonujący się nauką oraz innowacjami 12 uczniów gdyńskiej Trójki 15 marca przedstawi w szczecińskim Technoparku Pomerania aż 6 projektów badawczych z różnych dziedzin m.in.: biologii, inżynierii, fizyki, matematyki czy też biochemii.

Autorami tych projektów są uczniowie różnych klas III LO w Gdyni. Jednak większość z nich wywodzi się głównie z klas biologiczno-chemicznych, matematyczno-fizyczno-informatycznych oraz matury międzynarodowej-international baccalaureate.

PROJEKTY UCZNIÓW III LO W GDYNI ZAKWALIFIKOWANE DO REGIONALNEGO ETAPU KONKURSU NAUKOWEGO E(X)PLORY W SZCZECINIE –15.03.2019:

autorzy projektu: Aleksandra Klassa, Aleksandra Warzocha, Szymon Zajączkowski (opieka naukowa: Aleksandra Zgrudno                

autor projektu: Maciej Grajda (opieka naukowa: Alicja Grajda)

autorzy projektu: Jan Struziński, Łukasz Gałecki, Mateusz Mazurkiewicz (opieka naukowa: Mariusz Pułas)

autor projektu: Jeremiasz Dados (opieka naukowa: Emilia Przybysz)

autorzy projektu: Nicole Lubaczewska, Robert Brzeziński (opieka naukowa: Patrycja Gruca-Lubaczewska)

autorzy projektu: Emilia Zdrojewska, Hanna Specht (opieka naukowa: Tomasz Zdrojewski, Karolina Specht)

Łącznie do Konkursu Naukowego E(x)plory w Szczecinie zakwalifikowano 21 projektów naukowo-badawczych z różnych szkół ponadgimnazjalnych. Najwyżej ocenione przez jury Konkursu w Szczecinie projekty zostaną zaprezentowane podczas finału w Gdyni.


Wróć do listy Następny wpis