Półtora tysiąca dzieci weźmie udział w Akcji Lato - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Półtora tysiąca dzieci weźmie udział w Akcji Lato

17
czerwiec
Półtora tysiąca dzieci weźmie udział w Akcji Lato

1 174 314 złotych – tyle pieniędzy otrzymają w tym roku gdyńskie szkoły i placówki oświatowe na organizację Akcji Lato. Dzięki tym środkom kilka tysięcy gdyńskich dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje spędzi fascynujące lato w mieście, a ich rodzice będą mogli pracować. W finansowaniu wypoczynku Gdynię wspiera UNICEF.

Już za kilka dni zaczynają się wakacje. Ponieważ w naszym kraju trwają one wyjątkowo długo, wielu rodziców, szczególnie najmłodszych uczniów ma problem z zapewnieniem im opieki. Wiele dzieci przez całe lato nie wyjeżdża z miasta. W Gdyni mamy to szczęście, że można przeżyć tu pasjonujące wakacje, nie wyjeżdżając z miasta. W tym roku atrakcje dla najmłodszych finansuje UNICEF.

– To fundusze, które powinny trafić do wszystkich dzieci, które ucierpiały z powodu wojny – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – W Gdyni wiemy, że nie dotyczy to tylko dzieci z doświadczeniem uchodźczym, ale również ich polskich koleżanek i kolegów, którzy cały ten rok uczyli się w cieniu wojny. Dlatego wspólnie z naszym partnerem UNICEF zdecydowaliśmy się sfinansować letnie półkolonie dla małych gdynianek i gdynian, niezależnie od ich pochodzenia. Życzę więc wszystkim wspaniałych wakacji.

W Akcji Lato 2023 weźmie więc udział 1 540 uczniów, w tym 937 dzieci polskich, 536 ukraińskich i 67 innych narodowości.
W organizację wypoczynku zaangażowało się dwadzieścia jeden szkół, są to: Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa nr 13, Szkoła Podstawowa nr 16, Szkoła Podstawowa nr 17, Szkoła Podstawowa nr 18, Szkoła Podstawowa nr 20, Szkoła Podstawowa nr 21, Szkoła Podstawowa nr 23, Szkoła Podstawowa nr 26, Szkoła Podstawowa nr 29, Szkoła Podstawowa nr 34, Szkoła Podstawowa nr 37 (ZSO 8), Szkoła Podstawowa nr 39, Szkoła Podstawowa nr 42 (ZSP 2), Szkoła Podstawowa nr 47 (ZSP 3), Szkoła Podstawowa nr 48, Szkoła Podstawowa nr 52, Szkoła Podstawowa nr 53 (ZSO 6), Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy Nr 1 oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 17.
W Szkole Podstawowej nr 21 w Akcji Lato weźmie udział blisko setka najmłodszych.

– To będą niezapomniane wakacje – zapewnia Anna Jachowska, dyrektor szkoły. – Będziemy spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, będą zajęcia na plaży, wycieczki, w tym do Ogrodu Zoologicznego i całe mnóstwo niezapomnianych przeżyć.

Decyzja o tym co się będzie dziać podczas Akcji Lato należy do szkół, ale każda z placówek stara się, aby dzieci nie tylko świetnie się bawiły i odpoczęły, ale również miały okazję zajrzeć do atrakcyjnych miejsc, takich jak Gdyńskie Akwarium czy Centrum Nauki Experyment. Jednym z celów akcji jest integracja społeczności szkolnej i zbieranie dobrej energii na nadchodzący rok.

fot. Akcji Lato już się nie mogą doczekać dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 26 // fot. Filip Śmigielski


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek