Podyskutują o edukacji - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Podyskutują o edukacji

19
październik
Podyskutują o edukacji

Czy powinniśmy zmienić system polskiego szkolnictwa? Między innymi na ten temat porozmawiają uczestnicy 12. Gdyńskiej Debaty Młodych. Odbędzie się ona 23 października w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni. Hasło przewodnie spotkania to „Kształcenie w Polsce – XIX czy XXI wiek?”.

Porozmawiamy o tym, czy nasz system kształcenia odbiega od systemu zachodniego. Zastanowimy się też, czy pewne elementy, które cały czas w nim istnieją, są skuteczne, czy może powinniśmy zmienić nasz system – mówi Tobiasz Lech z Fundacji Pomeranian Students’ Coalition, która organizuje debatę.

W debacie wezmą udział eksperci z dziedziny edukacji i biznesu, którzy przedstawią swoje spostrzeżenia i argumenty. To osoby z różnych instytucji, środowisk i organizacji. Wszystko po to, żeby zapewnić szerokie spojrzenie na temat. Debatować będą: Bartosz Bartoszewicz – wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, Katarzyna Hall – dyrektor Akademii Dobrej Edukacji w Gdańsku i Instytutu Dobrej Edukacji, prezes stowarzyszenia Dobra Edukacja, Oktawia Gorzeńska – dyrektor XVII Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, Maciej Halbryt – przedstawiciel środowiska absolwentów oraz Urszula Nowak – przedstawiciel firmy HR z doświadczeniem w rekrutowaniu absolwentów.

12. Gdyńska Debata Młodych odbędzie się 23 października, o godz. 17.00 w Laboratorium Innowacji Społecznych (al. Zwycięstwa 96/98).

W pierwszej części spotkania prelegenci wygłoszą kilkuminutowe wystąpienia i będą wzajemnie dyskutować. Jednak wydarzenie jest nastawione na wymianę idei i interakcję między prelegentami a publicznością. Dlatego w drugiej części debaty to zgromadzeni będą zadawać pytania, a eksperci na nie odpowiedzą. Całość zostanie podsumowana przez prowadzącego.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy. Jednak obowiązuje rezerwacja miejsc. Zapisać można się tutaj.

Cykl debat rozpoczął się w 2011 roku. Tegoroczna, dwunasta edycja wydarzenia, nawiązuje do tematu pierwszej Gdyńskiej Debaty Młodych. Wtedy dyskutowano o tym, że „Wykształcenie to przepustka do kariery”. Stanowi to klamrę spinającą przedział ponad 7 lat i ma pokazać, czy i jak, na przestrzeni tego czasu, zmieniła się sytuacja w polskim szkolnictwie.

Więcej informacji na stronie internetowej fundacji Pomeranian Studens’ Coalition.

 


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek