Plany reorganizacji SP 26 powstaną po rozmowach z rodzicami - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Plany reorganizacji SP 26 powstaną po rozmowach z rodzicami

22
lipiec
Plany reorganizacji SP 26 powstaną po rozmowach z rodzicami

Miasto Gdynia zaprasza przedstawicieli Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 26 w Gdyni 3 września o godzinie 17:00 na spotkanie w sprawie wyżej wymienionej placówki. Do tego czasu rodzice uczniów mogą przekazywać swoje uwagi, wnioski i opinie przedstawicielom Rady Rodziców, którzy przedyskutują je z wiceprezydentem Bartoszem Bartoszewiczem.

Szkoła Podstawowa nr 26 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gdyni działa i będzie działać. Samorząd Gdyni nigdy nie rozważał jej likwidacji. A ponieważ placówka funkcjonuje w dwóch lokalizacjach: przy ulicy Wolności 25 oraz Tatrzańskiej 40, jeszcze w 2019 roku samorząd Gdyni zaprosił społeczność szkoły do konsultacji na temat możliwych kierunków zmian w strukturze instytucji.

W dyskusję włączono zarówno rodziców uczniów, dyrekcję, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, jak i przedstawicieli związków zawodowych oraz radnych dzielnicy. Ponieważ epidemia znacząco utrudniła przeprowadzanie spotkań, termin zakończenia konsultacji, pierwotnie wyznaczony do końca lipca 2020, został przedłużony do 30 września 2020.
Zapowiedziano, że przed jego upływem nie zapadną żadne decyzje.

Działanie placówki w dwóch lokalizacjach rodzi wiele problemów logistycznych i organizacyjnych, dlatego optymalne byłoby wybranie jednego z obiektów, który zostałby przystosowany do obsługi całej Szkoły Podstawowej nr 26.

Wybór, który z obiektów zostanie wskazany jako docelowy, pozostaje otwarty. Pracownicy Urzędu Miasta przygotowali dwa warianty (jeden z nich w dwóch opcjach) zmian, które zakładają wykorzystanie budynku przy ulicy Wolności. W liście do rodziców podkreślono, że atutami lokalizacji przy ul. Wolności są lepsze skomunikowanie i bliskość II Liceum Ogólnokształcącego umożliwiającą współpracę kadry pedagogicznej z obu szkół, a także możliwość budowy tam nowoczesnej sali gimnastycznej, dodatkowych sal dydaktycznych oraz otwarcia potrzebnego w dzielnicy przedszkola.

Propozycje zmian przedstawiono społeczności szkolnej, a rozmowy na ten temat potrwają do końca września. Decyzje podjęte zostaną po ich zakończeniu. Wszystkie argumenty zgłoszone przez rodziców zostaną rozważone. Realizacja podjętych ustaleń będzie miała miejsce w perspektywie około pięciu lat.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek