Nowe boisko dla Witomina - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Nowe boisko dla Witomina

22
lipiec
Nowe boisko dla Witomina

W dzielnicy Witomino-Radiostacja przy ulicy Uczniowskiej niebawem gotowa do użytku będzie nowoczesna przestrzeń rekreacyjno-sportowa, w której skład wchodzi nowoczesne boisko do piłki nożnej. Wartość całej inwestycji to ponad 2,7 mln zł.

Dokładnie 31 sierpnia 2019 roku plac budowy przekazano firmie Mizar Sp. z o. o. – wykonawcy inwestycji zlokalizowanej na terenie Szkoły Podstawowej nr 35 przy ulicy Uczniowskiej w Gdyni. Dotyczy ona zagospodarowania przestrzeni rekreacyjno-sportowej. Co kryje się pod tymi słowami?

W zakres inwestycji przede wszystkim wchodzi budowa boiska o nawierzchni ze sztucznej trawy o wymiarach 34×66 m, jego oświetlenia, trzytorowej bieżni lekkoatletycznej prostej o nawierzchni poliuretanowej i długości stu metrów, a także małej architektury – ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych.

– Już na etapie projektowania poświęciliśmy wiele wysiłku, koncentrując się na zachowaniu istniejącej zieleni, wykorzystaniu naturalnych spadków terenu oraz wykonania niezbędnej niwelacji, dzięki czemu wykorzystane zostaną walory estetyczne tego pięknego zakątka – mówi Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Powstający kompleks jest doskonałym uzupełnieniem istniejącej już infrastruktury sportowej w tej części Witomina. W ramach projektu uwzględniono budowę schodów terenowych, ogrodzeń i ciągów komunikacyjnych, które zapewnią swobodny dostęp do każdego elementu realizowanej inwestycji. Warto dodać, że boisko, jak i bieżnia, układane są na skrzynkach retencyjno-rozsączających służących odwodnieniu całej nawierzchni.

Wartość inwestycji wynosi 2.772.955,26 zł z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to 1.499.999,37 zł. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu Gdynia odNowa Rewitalizacja zachodniej części dzielnicy Witomino-Radiostacja finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Autor tekstu: Dawid Kowalski, Gdynia sport


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek