Placówki oświatowe zamknięte do świąt Wielkanocy - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Placówki oświatowe zamknięte do świąt Wielkanocy

20
marzec
Placówki oświatowe zamknięte do świąt Wielkanocy

Placówki oświatowe w całym kraju pozostaną zamknięte przynajmniej do świąt Wielkanocy (czyli do 14 kwietnia 2020 roku), co wiąże się z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii. Funkcjonowanie jednostek zostało ograniczone 12 marca w związku z pojawiającymi się przypadkami zakażenia koronawirusem.

Zamknięte szkoły nie oznaczają braku lekcji – nauka w gdyńskich szkołach odbywa się zdalnie. Przypominamy o możliwości wykorzystywania w nauce zdalnej platform edukacyjnych Nuadu, Office 365 dla Edukacji oraz materiałów, które regularnie dodajemy do naszego e-Pokoju Nauczycielskiego: https://edukacja.gdynia.pl/e-pokoj/

W związku z zamknięciem placówek, rodzicom przysługuje dodatkowe 14 dni na opiekę nad dziećmi do lat 8 – na równi matce lub ojcu dziecka, w zależności od tego, który z pracujących rodziców podjął się sprawowania opieki.

Wysokość dodatkowego zasiłku opiekuńczego to 80 proc. wynagrodzenia. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wypłacany jest na analogicznych zasadach jak dotychczas przyznawane zasiłki opiekuńcze z tytułu ubezpieczenia chorobowego.

Co zrobić, aby otrzymać zasiłek?

Należy złożyć oświadczenie o nieprzewidzianym zamknięciu żłobka (druku ZUS Z-15 A). Formularz obowiązuje zarówno gdy zasiłek opiekuńczy wypłaca płatnik, jak i gdy wypłaca go ZUS – dostępne są do pobrania na stronie ZUS-u. Co ważne, nie jest konieczne uzyskanie zwolnienia lekarskiego u lekarza.

Więcej informacji: https://www.gdynia.pl/nauka-2,7718/informacje-dla-rodzicow-nt-zasilku-opiekunczego,548312

 


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek