Menu górne

Kategoria

Dyrektor

Dyrektor

Szkoły uczestniczące w programie

“Małe skrzydła, wysokie loty – program kompleksowego wsparcia szkół podstawowych w Gdyni”.
“Rozwiń skrzydła – program kompleksowego wsparcia gimnazjów w Gdyni”

Mają do dyspozycji platformę NUADU. Jest to narzędzie które w obecnej sytuacji spełni swoją rolę nauczania zdalnego. W platformę NUADU wbudowany jest pakiet Office 365.
Dla przypomnienia :
https://tutorials.nuadu.com/PL/nauczyciel-zadawanie-aktywnosci/tutorial.html
https://tutorials.nuadu.com/PL/nauczyciel-sprawdzanie-wynikow/tutorial.html
https://tutorials.nuadu.com/PL/nauczyciel-odznaki-grupy/tutorial.html

Nauka zdalna z Office 365  – mail z Microsoft:

COVID-19 wpłynął na życie milionów ludzi na całym świecie. Wiele szkół z każdego zakątka globu podejmuje trudną decyzję o tymczasowym zawieszeniu lekcji mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli oraz pracowników. Ta sytuacja dotyczy również wszystkich szkół w Polsce. W tych okolicznościach, szkoły szukają sposobów na kontynuowanie nauczania i zaangażowanie uczniów w innej formie.

Chcielibyśmy wesprzeć obecną sytuację w szkołach w Polsce poprzez dostęp do zdalnej edukacji i umożliwienie nauczycielom za pomocą technologii zapewnienie ciągłości edukacji z zachowaniem współpracy między uczniami.

W ofercie Microsoft od lat figuruje specjalna pozycja – Office 365 dla Edukacji. To przede wszystkim możliwość zorganizowania pracy zdalnej klasy i szkoły, bezpieczny dostęp do zasobów edukacyjnych oraz poufnych danych uczniów i nauczycieli (zgodne z RODO). Usługi i aplikacje, które dostępne są w planie Office 365 A1 są bezpłatnie udostępniane szkołom (na przykład poczta e-mail dla każdej osoby w szkole, wirtualny dysk OneDrive, Office Online, OneNote, Microsoft Teams).

Microsoft Teams łączy w sobie elementy komunikacji i współpracy grupowej, przekazywania treści, oceniania prac uczniów oraz połączenia aplikacji edukacyjnych w jednym miejscu. Microsoft Teams to wirtualna platforma stworzona do budowania interakcji, a dzięki zastosowaniu ich funkcjonalności można w łatwo sposób przekazywać materiały dla uczniów – niezależnie od lokalizacji. Teams pomaga również administracji i nauczycielom szkoły pozostać w kontakcie i na bieżąco dzielić się informacjami. Platforma umożliwia prowadzenie lekcji on-line, naukę w zintegrowanym notesie zajęć, realizację zadań i ćwiczeń.

Poniżej kilka przykładów jak szkoły, które już korzystają z tego rozwiązania, zapewniły ciągłość pracy – Wellington College International oraz Gold Coast School. Jeśli uznają Państwo powyższe przykłady za adekwatne, chętnie porozmawiamy o tym, jak można je zastosować w Państwa przypadku.

Jeśli szukają Państwo więcej informacji na ten temat, zachęcam do wejścia na stronę rozwiązania aka.ms/ZdalnaNauka. Dodatkowo, przygotowaliśmy artykuł na temat zdalnej edukacji – #MicrosoftMówi Ucz się skąd chcesz.

 

Nauka zdalna z Google Class Room – bardzo proste narzędzie do tworzenia lekcji.

https://classroom.google.com/u/1/h

 


Wróć do listy Następny wpis