Nowi szefowie gdyńskich placówek oświatowych - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Nowi szefowie gdyńskich placówek oświatowych

31
sierpień
Nowi szefowie gdyńskich placówek oświatowych

Z końcem ubiegłego roku szkolnego w 35 gdyńskich placówkach oświatowych skończyła się kadencja dyrektorów. Pięciu z nich zdecydowało o przejściu na emeryturę. W wyniku przeprowadzonych konkursów wyłoniono nowych kandydatów. Obowiązki dyrektorskie przekazał im właśnie prezydent Wojciech Szczurek.

– Edukacja zawsze była i będzie najważniejszą gdyńską inwestycją. Dyrektorzy gdyńskich placówek oświatowych to jedno z głównych ogniw, które tworzą silną markę gdyńskiej edukacji. Dlatego ich wybór jest tak ważny. Za nami bardzo trudny rok szkolny dla całego gdyńskiego środowiska oświatowego. Mimo przeszkód daliście doskonale radę. O Waszym profesjonalizmie najlepiej świadczy praca wykonana przy wdrożeniu nauki zdalnej, jak i wyniki naszych uczniów na egzaminach ósmoklasistów i maturach, wyróżniających się na tle Trójmiasta, województwa pomorskiego i całego kraju – mówił na spotkaniu z dyrektorami Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni – Z tego wspaniałego grona żegnamy pięciu dyrektorów, którzy zdecydowali o przejściu na emeryturę. Chciałbym serdecznie podziękować za lata wspólnej pracy i konsekwentne budowanie w naszym mieście wysokiej jakości oferty edukacyjnej bez barier.

Z gdyńską edukacją, po wielu latach pracy, żegnają się:

 1. Regina Hetak – Szkoła Podstawowa nr 23,
 2. Jolanta Kasperek – Sut – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6,
 3. Barbara Bogdanowicz – Przedszkole nr 18,
 4. Marek Ambrosiewicz – Szkoła Podstawowa nr 28,
 5. Marian Deręgowski – Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych.

Cytując słowa piosenki trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym. Bardzo się cieszę, że mogłam być członkiem tak wspaniałego środowiska edukacyjnego w Gdyni. Jestem dumna z tego co razem stworzyliśmy, z osiągnięć wszystkich uczniów i nauczycieli w naszym mieście. Dzięki Wam to był wspaniały czas – podsumowała Jolanta Kasperek-Sut, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6.

Swoją kadencję na stanowisku dyrektora zakończyli również: Ewa Stoińska ze Szkoły Podstawowej nr 29, Jolanta Orent z Przedszkola nr 28, Beata Szymborska z Przedszkola nr 32 „Cisowiaczki” oraz Rozalia Konkiel z Zespołu Szkół Specjalnych nr 17. Wszystkie panie pozostają w gdyńskiej edukacji.

– Wzorem lat ubiegłych postępowania konkursowe były przeprowadzone na bardzo wysokim merytorycznym poziomie. Koncepcje na funkcjonowanie szkół zaprezentowane przez kandydatów w pełni potwierdziły, że przekuwanie ambicji nowych dyrektorów w cele i zadania oświatowe pozwoli utrzymać bardzo wysoki poziom edukacji w naszym mieście. I zapewni również doskonały rozwój młodych gdynian – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Nowi dyrektorzy to innowacyjni kreatorzy gdyńskiej edukacji. Osoby z pasją, nieustannie podnoszące swoje kompetencje. To także liderzy i mentorzy edukacyjni, zaangażowani i otwarci na nowe projekty, umiejący motywować dzieci i młodzież do rozwijania pasji i zainteresowań.

Tegoroczne postępowania konkursowe dotyczyły przedszkoli nr 16, 18, 19, 28, 32, 44, 46, 47 i 52, szkół podstawowych nr 10, 17, 20, 23, 26, 28, 29, 51 i 52, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 i 8, III, V i XIV Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych, Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1, Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych, Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 i 3, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, 2 i 3 oraz Szkolnego Schroniska Młodzieżowego. Wyłonieni kandydaci obowiązki dyrektorskie będą pełnić przez najbliższe 5 lat.Z uwagi na brak rozstrzygnięć w 3 konkursach wypracowano porozumienie z Kuratorium Oświaty w Gdańsku i powierzono obowiązki dyrektora na rok czasu w Szkole Podstawowej nr 23 oraz Przedszkolach nr 18 i 32.

Prezydent Gdyni powierzył funkcję dyrektorów placówek oświatowych następującym osobom:

 1. Jolanta Sobótka – Przedszkole nr 16,
 2. Monika Domańska – Ożga – Przedszkole nr 18,
 3. Martyna Daniluk – Przedszkole nr 19,
 4. Iwona Tryzna – Przedszkole nr 28,
 5. Beata Kreft – Przedszkole nr 32 „ Cisowiaczki”,
 6. Elżbieta Kondracka – Przedszkole nr 44,
 7. Mariola Parat – Lipińska – Przedszkole nr 46 „Jaś i Małgosia”,
 8. Ewa Lemanszek – Przedszkole nr 47 „Leśna Pętelka”,
 9. Hanna Nowak – Przedszkole nr 52,
 10. Marek Dąbkowski – Szkoła Podstawowa nr 10,
 11. Monika Małyszko – Szkoła Podstawowa nr 17,
 12. Marta Szymańska – Szkoła Podstawowa nr 20,
 13. Tomasz Ogrodnik – Szkoła Podstawowa nr 23,
 14. Alicja Bajduszewska – Szkoła Podstawowa nr 26,
 15. Agnieszka Szwejkowska – Kulpa – Szkoła Podstawowa nr 28,
 16. Iwona Chudyszewicz – Szkoła Podstawowa nr 29,
 17. Danuta Maliszewska – Szkoła Podstawowa nr 51,
 18. Irena Piotrowska – Szkoła Podstawowa nr 52,
 19. Wiesław Kosakowski – III Liceum Ogólnokształcące,
 20. Dorota Dunst – V Liceum Ogólnokształcące,
 21. Ewa Piątek – XIV Liceum Ogólnokształcące,
 22. Małgorzata Onasch – Ptaszyńska – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6,
 23. Witold Chudyszewicz – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8,
 24. Marek Prusak – Zespół Szkół Sportowych,
 25. Anna Marlewska – Zespół Szkół Administracyjno – Ekonomicznych,
 26. Bogusława Flisykowska – Zespół Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych,
 27. Dorota Kotwicka – Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych,
 28. Konrad Walczak – Zespół Szkół Ekologiczno – Transportowych,
 29. Irena Szafranek – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1,
 30. Krystyna Stadnicka – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2,
 31. Barbara Latocha – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3,
 32. Marzanna Mróz – Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 2,
 33. Anna Kordzińska – Grabowska – Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 3,
 34. Jolanta Złoch – Szkolne Schronisko – Młodzieżowe,
 35. Alicja Spica – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1.

Nowy rok szkolny 2021/2022 to duże wyzwanie dla kadry zarządzającej oraz wszystkich osób zaangażowanych w rozwój młodych gdynian. To nieustanne monitorowanie i reagowanie na zmieniającą się rzeczywistość, a także sprawna organizacja procesu nauczania, pomagająca dzieciom i młodzieży odnaleźć się w nowej przestrzeni edukacyjnej bez stresów i lęków z poszanowaniem ich wrażliwości i ambicji. Inspirowanie młodego pokolenia do nieszablonowego myślenia, podejmowanie działań sprzyjających wszechstronnemu rozwojowi, poszukiwanie oraz wdrażanie nowych działań dydaktycznych i wychowawczych, budowanie więzi i relacji, współpraca i interdyscyplinarne partnerstwo – to wyzwania, które stoją przed dyrektorami wszystkich szkół i placówek oświatowych w Gdyni.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek