Przeprowadzka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Przeprowadzka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2

22
lipiec
Przeprowadzka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2

Już od 1 września, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2, która prowadzi działalność przy ul. Opata Hackiego 13 w Gdyni Leszczynkach, przeprowadza się do nowej, świeżo wyremontowanej siedziby przy Szkole Podstawowej nr 31 na Cisowej. Uczniowie, rodzice i nauczyciele, którzy będą potrzebowali profesjonalnego wsparcia specjalistów Poradni, będą mogli z niego skorzystać pod nowym adresem: ul. Chylońska 227.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 to jedna z trzech gdyńskich placówek publicznych (obok Poradni nr 1 na Karwinach i Poradni nr 3 na Obłużu), która udziela dzieciom i młodzieży pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym pomocy logopedycznej, pomocy w wyborze kierunku kształcenia i zawodu, a także pomaga rodzicom i nauczycielom w sprawach związanych z wychowywaniem i kształceniem dzieci i młodzieży. Oferuje wsparcie w formie badań diagnostycznych, terapii, zajęć rozwijających i konsultacji ze specjalistami.

Już wkrótce pracownicy Poradni nr 2 oraz społeczność takich dzielnic, jak: Chylonia, Cisowa, Grabówek, Leszczynki, Pustki Cisowskie-Demptowo, Wzgórze św. Maksymiliana i Pogórze będą mogli korzystać z nowej przestrzeni, zlokalizowanej w kompleksie budynków przy Szkole Podstawowej nr 31 na ul. Chylońskiej. Tutaj mieści się także oddana do użytku w 2018 roku stacja karetek pogotowia.

– Bardzo cieszymy się z tej zmiany. Znaczy ona dla nas bardzo dużo! Będziemy mogli spełniać małymi krokami nasze poradniane marzenia i systematycznie wzbogacać naszą ofertę. – mówi Marzanna Mróz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2. – Myślimy o rozpoczęciu zajęć integracji sensorycznej i teraz w nowej przestrzeni ta wizja staje się coraz bardziej realna. Planujemy strefy, gdzie każdy będzie mógł się wyciszyć i zrelaksować (hamakownia, leżaki i fotele). Przestronne gabinety do diagnozy i terapii psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej, sala do grupowej terapii pedagogicznej, sala doradztwa zawodowego czy ogromna sala konferencyjna – stają się faktem. Nowy obiekt umożliwi wzbogacenie oferty zajęć grupowych dla dzieci i młodzieży, a także dla rodziców i nauczycieli. Dużym atutem naszego nowego miejsca jest dostosowanie placówki do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (winda, toalety). Zwiększenie estetyki, stworzenie przyjaznego, ciepłego klimatu uprzyjemni wizytę w naszej poradni i będzie sprzyjać ponownym kontaktom. Cała „załoga” z niecierpliwością czeka na nowe miejsce, w którym będziecie Państwo mile widziani i otrzymacie oczekiwaną pomoc i wsparcie. – zaprasza Marzanna Mróz.

Budynek szkoły wraz z segmentem przeznaczonym na Poradnię przeszedł w 2019 roku kompleksową termomodernizację, a pomieszczenia dla Poradni zostały przebudowane i dostosowane do specyfiki jej pracy i obecnie oczekują na wyposażenie. W zakres prac dostosowawczych weszły m.in.: wymiana stolarki okiennej oraz drzwiowej, wykonanie instalacji elektrycznej i niskoprądowej, wykonanie instalacji przeciwpożarowej w obrębie komunikacji oraz klatki schodowej, wykonanie instalacji sanitarnych i wentylacji oraz przebudowa i zmiana układu istniejących pomieszczeń. Została wykonana również nowa konstrukcja klatki schodowej wraz z szybem windowym obsługującym wszystkie kondygnacje, a także wydzielone zostało miejsce w sanitariacie na przewijak i ławeczkę do karmienia dla matek z dzieckiem.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek