Najlepsi na Pomorzu młodzi geografowie - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Najlepsi na Pomorzu młodzi geografowie

06
czerwiec
Najlepsi na Pomorzu młodzi geografowie

W dniach 31 maja – 2 czerwca legitymujący się najwyższymi wynikami laureaci tegorocznej 45. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej podczas specjalnego obozu naukowego w Warszawie rywalizowali o powołanie do reprezentacji Polski na międzynarodowe olimpiady geograficzne. Uczestnicy obozu musieli zmierzyć się z pisemnymi testami, wzięli udział w konkurencjach terenowych ( sprawdzających m.in. umiejętność pracy w zespole ) oraz rozwiązywali quiz multimedialny przeprowadzony w języku angielskim, który obowiązuje podczas międzynarodowych olimpiad naukowych.

W niedzielę 2 czerwca 2019 podczas zakończenia obozu w Muzeum Ziemi PAN ( Polskiej Akademii Nauk ), zostały ogłoszone wyniki kwalifikacji. Ogromny sukces odnieśli uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. I tak, do 4-osobowej polskiej reprezentacji na XVI Międzynarodową Olimpiadę Geograficzną ( XVI iGeo ), która odbędzie się w Hong Kongu w sierpniu br. , powołanie otrzymał MACIEJ DERCZ z klasy III biologiczno-chemicznej dwujęzycznej  z jęz. angielskim. Maciek będzie także reprezentował Polskę w VI Bałtyckiej Olimpiadzie Geograficznej – BOG , która zostanie przeprowadzona pod koniec czerwca 2019 w Kaliningradzie ( Rosja ). Powołanie do polskiej reprezentacji olimpijskiej na VI BOG  wywalczył również kolejny przedstawiciel gdyńskiej Trójki – STANISŁAW KOŁODZIEJSKI z klasy II matematyczno-geograficzno-ekonomicznej.

Mateusz Piotrowicz, Maciej Dercz i Stanisław Kołodziejski

źródło: http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/2019/06/02/wyniki-obozu-kwalifikacyjnego-wyloniona-reprezentacja-polski-na-zawody-miedzynarodowe/


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek