Mikołajki w SPILNO GDYNIA - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Mikołajki w SPILNO GDYNIA

06
grudzień
Mikołajki w SPILNO GDYNIA


Mali goście z klas przygotowawczych SP 21 w Spilno Gdynia // fot. Mariusz Biernacik

Dzieci z Polski i Ukrainy wzięły udział w wyjątkowych, integracyjnych Mikołajkach zorganizowanych przez Spilno Gdynia. Serca rozgrzewała gorąca czekolada, elfy prowadziły warsztaty z robienia świątecznych ozdób, a Mikołaj rozdawał drobne upominki.

Spilno Gdynia wspiera i integruje dzieci różnych narodowości. W warsztatach św. Mikołaja wzięły udział mali uczniowie z doświadczeniem uchodźczym z oddziałów przygotowawczych Szkoły Podstawowej nr 21 i ich koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 37.

– Spilno Gdynia to takie wyjątkowe miejsce, które jest otwarte na potrzeby wszystkich dzieci w naszym mieście – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Szósty grudnia jest w naszej tradycji dniem, w którym dbamy o to, aby na twarzach wszystkich dzieci gościł uśmiech. Mikołaj pamiętał więc także o tym nowym, wyjątkowym miejscu na mapie naszego miasta.

Przy ulicy Starowiejskiej 25 gwarno i wesoło było już od rana. Mali goście brali udział w warsztatach, rozgrzewali się gorącą czekoladą i podziwiali pięknie przystrojone choinki i świąteczne dekoracje. Kulminacyjnym punktem programu, było przybycie Świętego Mikołaja. W organizację wydarzenia włączyło się wielu wolontariuszy.

– To niesamowite, że w ciągu zaledwie kilku miesięcy istnienia Spilno Gdynia, udało nam się zgromadzić tak dużą liczbę przyjaciół i sympatyków, którzy wspierają to niezwykłe miejsce – mówi Sylwia Szumielewicz-Tobiasz, koordynator działań UNICEF w Gdyni. – Z wsparcia Spilno Gdynia, skorzystały już tysiące gdyńskich dzieci, setki dorosłych i wciąż przybywa osób, którzy chcą robić coś dobrego dla innych.

Mikołajki w Spilno Gdynia nie kończą się dziś, ale trwać będą jeszcze przez cały weekend, kiedy świąteczną szatę przybierze ulica Starowiejska. Restauratorzy przygotują świąteczne potrawy, których skosztujemy nie tylko wewnątrz lokali, a w Spilno Gdynia będziemy mieć znów mnóstwo atrakcji zarówno dla miłośników śpiewu, czy osób, które będą robić z nami ozdoby i dekorować pierniki. Wtedy też, u zbiegu tej najstarszej ulicy w Gdyni z ulicą Świętojańską stanie 8-metrowa choinka.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek