Międzynarodowa Odznaka Szkoły eTwinning dla SP 6 - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Międzynarodowa Odznaka Szkoły eTwinning dla SP 6

01
kwiecień
Międzynarodowa Odznaka Szkoły eTwinning dla SP 6

Od 2015 roku Elżbieta Klińska i Magdalena Kucharska-Rzeppa ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdyni podjęły międzynarodową współpracę szkół w dziesięciu projektach w ramach programu eTwinning. W 2017 roku do programu dołączyła Beata Chojnowska- Gąsiorek, która realizuje ogólnopolskie projekty. Ta owocna praca przyczyniła się do zdobycia przez szkołę Odznaki Szkoły eTwinning w roku szkolnym 2018-2019.

W ramach projektu nauczycielki pracowały z wieloma polskimi i europejskimi szkołami nad projektami o różnorodnej tematyce, łączące różne przedmioty i zagadnienia – m.in. komunikacja, ekologia, języki obce, przedmioty ścisłe, zdrowie i dieta, sport, historia, geografia, kodowanie, programowanie i dziedzictwo narodowe. Naszymi partnerami projektowymi były szkoły z:  Grecji, Hiszpanii, Francji, Zjednoczonego Królestwa, Serbii, Niemiec, Włoch, Polski, Rumunii, Ukrainy, Portugalii, Armenii, Turcji,  Czech, Słowacji, Cypru, Bułgarii, Chorwacji, Litwy i Polski.

Te właśnie projekty zostały wyróżnione zarówno Krajowymi Odznakami Jakości, jak i Europejskimi Odznakami Jakości przyznawanymi przez Centralne Biuro Programu eTwinning – „za reprezentowanie wysokich standardów realizowanych projektów, za uznanie pracy nauczycieli i uczniów”. Europejskie Odznaki Jakości, jakie otrzymała szkoła są publicznym potwierdzeniem zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartości na współpracę europejską.

Obecnie szkoła realizuje przygotowany projekt międzynarodowy pod nazwą „Digital Society – may the force be with us!”, którego nadrzędnym celem jest integracja międzypokoleniowa oraz ogólnopolski projekt „Słowa Krzywdzą- nie hejtuj!” – poruszający takie wartości jak szacunek, odpowiedzialność, mądrość, życzliwość, czy odwaga. Podczas projektu nauczycielki zachęcają uczestników do udziału w wielu aktywnościach, korzystając z ciekawych narzędzi i aplikacji, gdzie można tworzyć plakaty, ulotki i filmy, dzięki którym zmniejsza się skala zaobserwowanego problemu.

Więcej informacji oraz ciekawych materiałów dotyczących działań szkoły i zaangażowania w europejską współpracę można znaleźć na prowadzonym przez nauczycielki  blogu: discovereuropeproject.wordpress.com/

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Klińska, Magdalena Kucharska-Rzeppa, Beata Chojnowska-Gąsiorek/ SP 6 Gdynia

  • Odznaka eTwinning dla SP 6

Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek