Maturę międzynarodową czas zacząć - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Maturę międzynarodową czas zacząć

24
kwiecień
Maturę międzynarodową czas zacząć

Przygotowania do Międzynarodowej Matury // fot. materiały III LO

W III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, 52 uczniów klasy International Baccalaureate (IBO) rozpoczęło dziś o godzinie 13:00 w szkolnej auli, swoją sesję maturalną egzaminem pisemnym z języka polskiego.

 

 

Kolejne egzaminy dla uczniów IB są zaplanowane na 25, 26 kwietnia, 1, 2 oraz 6 maja. Natomiast od 7 maja o godzinie 9:00 w III LO w Gdyni rozpoczną się egzaminy maturalne organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (CKE). Do tych egzaminów przystąpi 102 uczniów i uczennic tej samej szkoły.

– W III LO w Gdyni tradycja przeprowadzania matury międzynarodowej sięga 1995 roku, co czyni tę szkołę jednym z pionierów edukacji międzynarodowej w Polsce – podkreśla Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. Jakości życia w Gdyni. – To powód do dumy dla wszystkich gdynian, że w naszym mieście młodzież ma możliwość zdawania egzaminów o zasięgu globalnym, które otwierają drzwi do najlepszych uniwersytetów na świecie.

Sesja matury międzynarodowej zakończy się 17 maja egzaminem z języka francuskiego, a krajowa sesja maturalna CKE potrwa do 24 maja, kiedy to odbędą się egzaminy z przedmiotów nauczanych dwujęzycznie w języku angielskim.

Zorganizowanie dwóch sesji maturalnych równocześnie jest dużym wyzwaniem dla dyrekcji i kadry pedagogicznej szkoły, która ma doświadczenie w przeprowadzaniu egzaminów międzynarodowych – w III LO w Gdyni pierwsza matura międzynarodowa odbyła się już w 1995 roku.

Warto dodać, że wyjątkowy klimat w szkole tworzą nie tylko egzaminy pisemne i ustne, ale również egzaminy praktyczne. Siódemka uczniów klasy IB w Gdyni rozpoczęła już sesję maturalną 5 kwietnia br., kiedy to odbył się egzamin z przedmiotu Visual Arts.

Podczas tego egzaminu uczniowie prezentowali prace artystyczne przygotowywane przez dwa lata. Zdający opracowali, opisali i przedstawili na autorskim wernisażu przygotowywane przez dwa lata prace artystyczne związane z eksploracją twórczości interesujących ich artystów. Sztuka stanowi medium, dzięki któremu młodzież może przedstawić swoją wizję najważniejszych ich zdaniem (nurtujących ich) problemów obserwowanej przez nich rzeczywistości współczesnego świata (środowisko lokalne, środowisko globalne). Wystawa, która trwała od 5 do 8 kwietnia 2024 roku, przyciągnęła wielu zwiedzających, którzy mogli podziwiać dzieła Aleksandry Mechlińskiej, Anastasii Hrek, Antoniny Bojanowskiej, Ewy Kujawy, Moniki Michalczyk, Wojciecha Stefanowskiego i Zofii Gembczyk. Prace te powstały pod opieką dydaktyczną i artystyczną Pani Doroty Wnuczyńskiej, nauczycielki Visual Arts w III LO w Gdyni.

 

 

Rozpoczęcie matur w III LO w Gdyni jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla uczniów, ale również dla całej społeczności szkolnej. Życzymy wszystkim zdającym powodzenia i mamy nadzieję, że ich ciężka praca zostanie nagrodzona doskonałymi wynikami.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek