Na zdjęciu znajdują się dwie osoby, któe promują program Girls Do Engineering na tle planszy promującej ten projekt. Ubrani są w czarne spodnie i marynarki.

,

Girls Do Engineering w Gdańsku

Uczennice z Trójmiasta, które fascynują się światem inżynierii, spotkały się z Markiem Brzezinskim, Ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce. Wszystko to w ramach bezpłatnego programu Girls Do Engineering, którego celem jest zachęcenie dziewcząt do wyboru ścieżki zawodowej w branży technologicznej poprzez poszukiwanie nowych wyzwań, ćwiczenie kompetencji twardych i miękkich oraz eksplorowanie inżynierii na światowym poziomie. W spotkaniu, które odbyło się 19 kwietnia w gdańskim Oliva Star, brały udział również uczennice Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni.

 

Girls Do Engineering to bezpłatny program realizowany przez Amazon Development Center Poland we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Jego celem jest zachęcenie dziewcząt do wyboru ścieżki zawodowej w branży technologicznej, wspieranie ich w świadomym budowaniu kariery oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości i wewnętrznej motywacji do rozwoju. Program jest bezpłatny, dedykowany dziewczętom ze szkół średnich z terenu Trójmiasta.

– To nie tak, że wy nas potrzebujecie. To my was potrzebujemy… Wciąż jest mały odsetek kobiet w branży technologicznej. Potrzebujemy waszego wkładu. Nauka, technologia inżynieria będą lepsze, jeśli tu będziecie – mówił do uczennic Mark Brzezinski Drzwi do świata nowoczesnych technologii są szeroko otwarte, a dzięki inicjatywom takim jak Girls Do Engineering coraz więcej polskich uczennic może odkrywać swoje umiejętności i rozwijać się w dziedzinie inżynierii. Jestem zaszczycony, że razem z Prezydent Dulkiewicz mogliśmy wziąć udział w tym inspirującym spotkaniu i poznać przyszłe liderki STEM. Firmy takie jak Amazon oraz inne amerykańskie firmy zrzeszone w American Chamber of Commerce in Poland promują równość dla wszystkich, stając się przykładem dla innych. Stany Zjednoczone i Polska stoją razem na czele tych zmian.

 

Więcej o projekcie Girls Do Engineering dowiecie się TU.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Gdyńscy zawodowcy – program podnoszenia jakości i dopasowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Program współfinansowany w ramach Programu Edukacja w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz funduszu Współpracy Dwustronnej w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.