Eksperci od ekologii z ósmej klasy - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Eksperci od ekologii z ósmej klasy

05
maj
Eksperci od ekologii z ósmej klasy

Szkoła Podstawowa nr 35 w Gdyni prowadzi kilka innowacyjnych projektów. W najnowszym z nich, dotyczącym ekologii, zajęcia prowadzą… uczniowie eksperci z najstarszych klas.

„35” z gdyńskiego Witomina znana jest z tego, że realizowane są tu niekonwencjonalne projekty, między innymi filmowe i profilaktyki uzależnień. Najnowszy dotyczy ekologii. W „Ekowkręconych” najciekawsze jest to, że zajęcia dla młodszych klas prowadzą najstarsi uczniowie, którzy pasjonują się ekologią.

– To bardzo ciekawy pomysł, ekologia dla Samorządu Gdyni jest szczególnie ważnym tematem – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – W Gdyni każdego roku prowadzimy wiele akcji z zakresu edukacji ekologicznej adresowanych do najmłodszych, takich jak „Posadź drzewo” albo „Strażnicy Energii i Klimatu”. Młodym ekologom ze Szkoły Podstawowej nr 35 gratuluję pomysłu i zachęcam do włączenia się do wszystkich akcji ekologicznych.

Ósmoklasiści z „35” prowadzą zajęcia cyklicznie, przy wparciu ze strony nauczycieli. Tematykę  ekologiczną starają się przekazać w jak najciekawszy sposób, dlatego stawiają na gry edukacyjne, zadania i konkursy.

– Z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie ze szkolnego klubu ATOMÓWKI przygotowali dla uczniów klas młodszych doświadczenia z wodą i roztworami wodnymi w roli głównej – mówi Justyna Domecka, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 35. – Reprezentanci klas 1-3 i 4-6 zmagali się w konkurencjach budowania hoteli dla owadów, segregacji odpadów, zagadek mikroskopowych, rozgryzali zaszyfrowane hasła i różnorodne zadania przyrodnicze. Nasze akcje cieszą się dużym zaangażowaniem ze strony młodzieży i pozwalają efektywniej zdobywać wiedzę.

Młodzi ekolodzy z „35” już planują kolejne działania.

W “35” najstarsi uczniowie prowadzą zajęcia dla najmłodszych // fot. SP 35


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek