Lekcje decoupage dla… nauczycieli - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Lekcje decoupage dla… nauczycieli

16
maj
Lekcje decoupage dla… nauczycieli

Gdyńscy nauczyciele udowadniają, że szkolenia w zakresie doskonalenia zawodowego wcale nie muszą być nudne. W maju nauczyciele przedszkoli, edukacji wczesnoszkolnej i terapeuci szkolili się w praktycznej sztuce plastycznej.

Szkolenie przygotowano w formie warsztatów i było skierowane do nauczycieli wychowania przedszkolnego nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz terapeutów. Odbyło się pod hasłem „Zdobienie techniką decoupage” w Przedszkolu nr 55 w Gdyni. Organizatorami spotkania byli doradcy metodyczni Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli: Anetta Czoska, Maria Bazaczek i Katarzyna Pawłuszyńska.

– Chcieliśmy, aby nauczyciele zapoznali się z tą bardzo ciekawą techniką w praktyce, aby później mogli pracować nowymi metodami ze swoimi uczniami – mówi Maria Bazaczek. – Wspólne zajęcia były też okazją do wymiany doświadczenia i spotkania pedagogów pracujących z najmłodszymi dziećmi.

Technika decoupage staje się coraz popularniejszą metodą ozdoby elementów drewnianych, plastikowych i szklanych. Polega na przyklejaniu na powierzchni ozdabianych przedmiotów papierowych serwetek, tak aby efekt wyglądał na ręcznie malowane wzory.

Umiejętności zdobyte przez nauczycieli  podczas warsztatów zostaną wykorzystane w pracy dydaktycznej z gdyniankami i gdynianami w różnym wieku.

  • Nauczyciele przy stoliku w czasie pracy

Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek