Konkurs Tradycyjny Sad - fundacja BOŚ czeka na zgłoszenia - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Konkurs Tradycyjny Sad – fundacja BOŚ czeka na zgłoszenia

08
marzec
Konkurs Tradycyjny Sad – fundacja BOŚ czeka na zgłoszenia

„TRADYCYJNY SAD” to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.

Organizatorzy o projekcie:

Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych na ogólnodostępnym terenie.

Sad może zostać założony przy szkole, kościele, plebanii lub na działce należącej do gminy. Kładziemy nacisk na prowadzenie sadu w sposób naturalny tj. z doborem odpornych odmian dostosowanych do polskich warunków oraz zastosowaniem ekologicznego sposobu ochrony roślin, który ogranicza negatywny wpływ upraw na środowisko.

Projekt skierowany jest do wszystkich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Realizowany jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

Jak wziąć udział?

Do konkursu mogą zgłaszać się szkolne zespoły konkursowe (maks. 10 uczniów), które pracować będą pod opieką nauczyciela. Zespoły mają do wykonania zadania. 120 szkół, które najlepiej wykonają zadania z I etapu, otrzymają grant na zakup drzewek. Raporty z I etapu można zgłaszać do 14 marca 2022 r. Pula grantów: 30 000 PLN, pula nagród: 10 000 PLN

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat uczestnictwa w konkursie dostępnymi na stronie internetowej. Informacje i zapisy online:
https://tradycyjnysad.pl/

Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek