Konferencja Samorządów Uczniowskich w XVII LO - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Konferencja Samorządów Uczniowskich w XVII LO

22
maj
Konferencja Samorządów Uczniowskich w XVII LO

Druga odsłona wyjątkowego wydarzenia organizowanego w gościnnych i nowoczesnych murach ZSO nr 8 w Gdyni zbliża się wielkimi krokami. Samorząd Uczniowski XVII LO zaprasza na Konferencję Samorządów Uczniowskich “Organizacja w życiu szkoły”.

„Organizacja w życiu szkoły” to temat tegorocznej edycji Konferencji Samorządów Uczniowskich organizowanej przez Samorząd Uczniowski XVII Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni – Microsoft Showcase School. Już 26 maja uczniowie zapraszają na spotkanie podczas wyjątkowego forum młodych z Gdyni, gdzie w formie warsztatowej oraz wykładowej młodzi wymienią się pomysłami i inspiracjami do działań samorządów uczniowskich szkół ponadpodstawowych. Szkolnym koordynatorem z ramienia SU jest przewodniczący Samorządu Uczniowskiego XVII LO – Dominik Dzieciuch.

– Inicjatywy naszych uczniów są nie do przecenienia, dlatego serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu organizowanym przez młodych i dla młodych. To wyjątkowe miejsce do inspiracji, wymiany poglądów czy po prostu zdobycia nowych ciekawych umiejętności – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia

Do udziału w konferencji zapraszani są uczniowie szkół średnich i branżowych, reprezentanci wraz z opiekunami samorządów uczniowskich oraz nauczyciele i dyrektorzy szkół głodnych wiedzy, z chęcią samokształcenia i zdobywania informacji dotyczących edukacji w pracy z młodzieżą. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz Młodzieżowa Rada Miasta.

Konferencja odbędzie się stacjonarnie, w auli widowiskowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni – Microsoft Showcase School przy ul. Wiczlińskiej 50a, 26 maja 2023, w piątek, w godz. od 10.00 do godz. 15.30. Na wydarzenie obowiązują zgłoszenia przez formularz rejestracji dostępny na stronie szkoły.

– Konferencja Uczniowska to już druga odsłona wyjątkowego forum młodych z Gdyni oraz całego Trójmiasta. Chcielibyśmy, aby stała się ona coroczną tradycją – okazją do rozwijania tzw. kompetencji miękkich; myślenia kreatywnego oraz nieszablonowego, umiejętności pracy w grupie i pod presją czasu, a przy tym stała się okazją wymiany pomysłami i inspiracjami do działań samorządów uczniowskich pomiędzy szkołami średnimi – mówi Krzysztof Kołodziej, organizator i pomysłodawca pierwszej edycji konferencji (2022).

Zeszłorocznym tematem Konferencji Samorządów Uczniowskich była komunikacja w edukacji. Wszystkie szczegóły i materiały z ubiegłorocznego wydarzenia można znaleźć online.

Podczas części wykładowej, w ramach inspirujących prelekcji, głos zabiorą przedstawiciele instytucji związanych z edukacją. Natomiast, w części warsztatowej, wszyscy uczestnicy konferencji zostaną rozdzieleni na kameralne grupy warsztatowe, w których będą pracować nad różnego rodzaju zadaniami związanymi z organizacją. Nad działaniami każdej grupy będzie czuwał mentor.

Tego samego dnia w Siedemnastce odbywa się również spotkanie edukacyjne dla dyrektorów i nauczycieli z niezwykle ciekawym programem – więcej szczegółów można znaleźć na stronie.

Kontakt z organizatorami konferencji oraz zgłoszenia:
e-mail:konferencja@zso8gdynia.pl
www.17logdynia.pl/konferencja
Facebook & Instagram: @su17logdynia

fot. Zeszłorocznym tematem Konferencji Samorządów Uczniowskich była komunikacja w edukacji // fot. SU XVII LO


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek