Kolejne laptopy do zdalnej nauki trafiają do gdyńskich szkół - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Kolejne laptopy do zdalnej nauki trafiają do gdyńskich szkół

30
czerwiec
Kolejne laptopy do zdalnej nauki trafiają do gdyńskich szkół

Choć rozpoczęły się wakacje, a Rząd złagodził obostrzenia sanitarne, szkoły pozostają z uczniami w kontakcie zdalnym. Nie wiadomo też, jak sytuacja epidemiologiczna będzie wyglądała we wrześniu. Dlatego Gdynia, w trosce o komfort pracy nauczycieli i uczniów, wciąż zabezpiecza niezbędny do tego sprzęt. Kolejne 115 laptopów zakupiono dzięki środkom pozyskanym z programu Polska Cyfrowa.
 
– Od wielu lat zaopatrzamy gdyńskie placówki oświatowe w sprzęt komputerowy, dlatego, kiedy nagle musieliśmy zmierzyć się z całkowicie zdalnym nauczaniem, mogliśmy wypożyczyć komputery do pracy nauczycielom i uczniom, którzy z różnych względów takiego sprzętu w domach nie posiadali. – relacjonuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni. – W obliczu pandemii koronawirusa, to zapotrzebowanie bardzo wzrosło, dlatego niezwłocznie podjęliśmy działania, by pozyskać więcej sprzętu. Komputery, tablety i słuchawki podarowały lokalne firmy, część zakupiliśmy z budżetu Gminy, a nasz Wydział Edukacji nieustannie pracuje nad pozyskiwaniem funduszy z dodatkowych programów. Właśnie zakupił 75 laptopów w ramach projektu „Zdalna szkoła+”.
 
„Zdalna Szkoła+” to drugi, od czasu ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego, konkurs organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w którym jednostki samorządu terytorialnego mogły wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Gdynia w pierwszym etapie („Zdalna szkoła”) otrzymała 100 tys. zł na zakup 40 laptopów do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli gdyńskich szkół, a w drugim etapie („Zdalna szkoła+”) – 165 tys. na zakup 75 laptopów dla uczniów z rodzin wielodzietnych. Była to maksymalna kwota przeznaczona na gminę, jaką można było uzyskać w tym programie.

Wnioski aplikacyjne przygotowywał Wydział Edukacji, który zajmuje się również zakupem sprzętu oraz jego dystrybucją pomiędzy placówki. Pierwsza transza komputerów trafiła już do potrzebujących, kolejny sprzęt szkoły otrzymają we wrześniu.

Pozyskane środki pochodzą z Programu Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 (źródło finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego). Więcej informacji o programie: https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola-2


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek