Menu górne

Kategoria

Klimat dla młodych – projekt UNICEF Polska

Klimat dla młodych – projekt UNICEF Polska

UNICEF Polska przygotował nowy projekt edukacyjny skierowany do przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych dotyczący klimatu. Szczególny nacisk w projekcie położony jest na aktywizację dzieci i młodzieży w obszarze ekologii i środowiska.

“Klimat dla Młodych” to bezpłatny projekt edukacyjny, którego celem jest kształtowanie świadomości w zakresie znaczenia ekologicznego stylu życia oraz inspirowanie dzieci, młodzieży, a także nauczycieli i pedagogów do podejmowania aktywności w tym obszarze.

Projekt UNICEF „Klimat dla Młodych” ma na celu nie tylko poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie ekologii, ale przede wszystkim pokazanie młodemu pokoleniu, że mogą być aktywni w tym obszarze i budzić świadomość reszty społeczeństwa. Gotowe scenariusze, filmy i materiały mogą pomóc w zorganizowaniu “klimatycznych” akcji również w gdyńskich szkołach. Ciekawym akcentem projektu jest także udział Prezydenta Miasta Konina i młodych aktywistów z Konina w jednym z nagrań.

Szczegółowe informacje o projekcie wraz z regulaminem znajdują się na stronie: Klimat dla Młodych | UNICEF Polska – pomagamy dzieciom

Rejestracja do akcji trwa do 19 maja 2023 r.
Grupa docelowa: przedszkola, szkoły i inne placówki zajmujące się edukacją dzieci i młodzieży.
Projekt ma charakter bezpłatny i ogólnopolski.

 


Wróć do listy Następny wpis