Good job, maturzyści - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Good job, maturzyści

09
maj
Good job, maturzyści

Maturzyści z V Liceum Ogólnokształcącego tuż po maturze z języka angielskiego // fot. Katarzyna Balcerzak

Dziś trzeci i – zdaniem większości uczniów – najłatwiejszy z obowiązkowych egzaminów maturalnych. Już wiemy, że zadania były proste, a maturzystów ucieszyło zadanie z listem do przyjaciela.

Obowiązkowa matura z języka angielskiego uchodzi za najłatwiejszy z egzaminów. Gdyńscy maturzyści w ostatnich latach pisali go lepiej niż średnia w województwie i kraju. Język angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze.

– Angielski jest prosty, każdy z nas korzysta z niego w codziennym życiu, dlatego ten egzamin to tylko formalność – powiedzieli nam tuż po maturze abiturienci z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że dziś o godzinie 14 zaplanowana jest również matura na poziomie podstawowym z innych języków. W tym roku, po angielskim najwięcej osób wybrało język rosyjski, wśród nich wielu jest zapewne przybyszy z Ukrainy. Znacznie mniej osób zmierzy się z językiem hiszpańskim, jeszcze mniej francuskim, a tylko nieliczni – z włoskim.

Według informatora o egzaminie maturalnym z języka angielskiego maturzysta powinien wykazać się znajomością języka angielskiego na poziomie:

  • B1 (B1+ w zakresie rozumienia wypowiedzi) – dla poziomu podstawowego,
  • B2 (B2+ w zakresie rozumienia wypowiedzi) – dla poziomu rozszerzonego,
  • B2+ (C1 w zakresie rozumienia wypowiedzi – dla poziomu dwujęzycznego).

Tymczasem już jutro zaczynają się matury na poziomie rozszerzonym, które potrwają do 24 maja. Kiedy wyniki? Uczniowie zdający maturę międzynarodową poznają swoje wyniki 5 lipca. Kilka dni później, 9 lipca  zostaną one ogłoszone również dla pozostałych maturzystów.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek