Matura 2024 - matematyka w dwóch formułach - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Matura 2024 – matematyka w dwóch formułach

08
maj
Matura 2024 – matematyka w dwóch formułach

Maturzystom z Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni matematyka poszła dobrze // fot. Katarzyna Balcerzak

Dziś drugi dzień matur, 2047 gdyńskich abiturientów z liceów i techników publicznych i niepublicznych mierzy się dziś z matematyką. Egzamin rozpoczął się punktualnie o godzinie 9.00 i przebiegł bez zakłóceń.

Tegoroczni maturzyści mają ułatwione zadanie – na maturze 2024 z matematyki wciąż obowiązywać będzie okrojony zakres ujęty w wymaganiach egzaminacyjnych, a nie w podstawie programowej. Zgodnie ze zmianami wymagania egzaminacyjne obniżono o ok. 20-25 proc. Tegoroczni absolwenci, podobnie jak w roku ubiegłym, piszą maturę w dwóch formułach, w zależności o typu szkoły, który kończą.

Egzamin z matematyki jest obowiązkowy, a termin dodatkowy, dla uczniów, którzy z ważnych przyczyn nie mogą w nim uczestniczyć, zaplanowany jest na wtorek, 4 czerwca, o godz. 9:00.

Co należy zrobić, aby zdać maturę z matematyki? Abiturient piszący poziom podstawowy może uzyskać 46 punktów (wcześniej 50 pkt) – 29 pkt za zadania zamknięte i 17 pkt za zadania otwarte. Pojawi się też nowy typ zadań – “prawda – fałsz”. Aby zdać maturę pisemną z matematyki na poziomie podstawowym, wystarczy min. 14 pkt.

A co z wynikami? Tegoroczni maturzyści poznają je 9 lipca. Tego samego dnia zostaną im wydane świadectwa, aneksy i informacje o wynikach. Wyniki z egzaminów maturalnych decydują o przyjęciu na większość kierunków studiów.

Przypomnijmy, że obecnie na przygotowania do egzaminów maturalnych, licealiści mają 4 lata, uczniowie technikum 5. Absolwenci gdyńskich szkół średnich coraz częściej decydują się na studia poza granicami, w tym roku popularne są Włochy.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek