Gdyńskie nauczycielki wyróżnione w XIX edycji Konkursu Nauczyciel Roku - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Gdyńskie nauczycielki wyróżnione w XIX edycji Konkursu Nauczyciel Roku

30
grudzień
Gdyńskie nauczycielki wyróżnione w XIX edycji Konkursu Nauczyciel Roku

Nauczycielki z gdyńskich szkół zostały docenione podczas XIX edycji Konkursu Nauczyciela Roku organizowanego przez Klub Rotary Gdynia. Główną nagrodę otrzymała Hanna Adamkiewicz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni.

W tym roku tytuł Nauczyciela Roku 2019/2020 został przyznany tym nauczycielom, którzy są najdłużej związani zawodowo ze szkolnictwem Gdyni. Tytuł Nauczyciela Roku 2019/2020 otrzymała Hanna Adamkiewicz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, a ponadto wyróżniono Teresę Banaszak z V LO oraz Halinę Górską ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. Lotników Polskich.

– Serdecznie gratuluję nauczycielkom z gdyńskich szkół. Trud ich pracy, zaangażowanie, otwartość na indywidualne potrzeby uczniów oraz oddanie gdyńskiej oświacie przekłada się na liczne sukcesy uczniów doceniane zarówno w kraju, jak i za granicą. To  nauczyciele tworzą gdyńską edukację, z jakiej jesteśmy dumni. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Wyróżnione osoby od lat zaangażowane są w proces nauczania oraz wychowanie gdyńskiej młodzieży.

Hanna Adamkiewicz uczy od 1977 roku. Stosuje aktywizujące metody nauczania i różnorodne formy pracy z uczniem. Nauczycielką matematyki od 47 lat jest  Teresa Banaszak, która zdobytą wiedzę i doświadczenie przekazuje uczniom. To doskonały metodyk i wychowawca. Język polski to pasja Haliny Górskiej, która od 46 lat inspiruje uczniów do różnorodnej aktywności literackiej. To polonistka z zamiłowaniem do twórczości teatralnej.

Przypomnijmy, że gdyńska tradycja rotariańska ma swoje początki w 1934 roku, kiedy to powstał Klub Rotary w Gdyni, a jego pierwszym Prezydentem był śp. Julian  Rummel – jeden z twórców podstaw polskiej gospodarki morskiej, budowy portu i miasta oraz przedsiębiorstwa „Żegluga Polska”.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek