Gdynia Samorządowym Liderem Edukacji 2020! - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Gdynia Samorządowym Liderem Edukacji 2020!

29
grudzień
Gdynia Samorządowym Liderem Edukacji 2020!

Za prowadzenie lokalnej polityki edukacyjnej w sposób wzorcowy, Gdynia została po raz piąty uhonorowana tytułem Samorządowego Lidera Edukacji.

Tytuł przyznano w jubileuszowej X edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. Certyfikat przyznano ze względu na prowadzenie lokalnej polityki edukacyjnej w sposób wzorcowy: nowoczesny, innowacyjny, zgodny z potrzebami interesariuszy jednostki samorządu terytorialnego, z uwzględnieniem aktualnych potrzeb demograficznych, kulturowych, gospodarczych i społecznych.

– Strategicznie inwestujemy w gdyńską edukację nie dla nagród, ale aby zapewniać dzieciom i młodzieży z Gdyni dostęp do oświaty na światowym poziomie. Cieszy mnie jednak, że gdyńskie osiągnięcia zostały docenione w ogólnopolskim konkursie. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – To, że nasze miasto może od lat szczycić się tytułem Samorządowego Lidera Edukacji to wielka zasługa wszystkich osób na co dzień kreujących wyjątkowe środowisko edukacyjne: nauczycieli, dyrektorów placówek oraz pracowników administracji i obsługi. To dzięki nim uczniowie mogą nie tylko uzyskiwać wyjątkowe wyniki potwierdzane podczas zewnętrznych egzaminów, ale przede wszystkim rozwijać się, poszerzać horyzonty i śmiało patrzeć w przyszłość. Wyróżnienie jest dla miasta szczególnie ważne teraz, kiedy zmniejszający się procentowy udział subwencji z budżetu państwa w finansowaniu oświaty stawia polskie samorządy, w tym również Gdynię, w coraz trudniejszej sytuacji.

Zaszczytnym tytułem Samorządowego Lidera Edukacji Gdynia po raz pierwszy została nagrodzona za swoje osiągnięcia w 2013 r. Dzięki kolejnym sukcesom nasze miasto otrzymało go jeszcze w 2017, 2018 i 2019 roku.

Oficjalne uhonorowanie laureatów odbędzie się podczas Gali Finałowej Konkursu „Samorządowy Lider Edukacji”. Jej termin zostanie ustalony, kiedy pozwoli na to sytuacja epidemiczna. W 2021 roku uroczystość planowana jest w formie uroczystego Koncertu z Okazji 30-lecia Samorządu Terytorialnego.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek