Gdyńska szkoła z tytułem Microsoft Showcase School - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Gdyńska szkoła z tytułem Microsoft Showcase School

19
wrzesień
Gdyńska szkoła z tytułem Microsoft Showcase School

Szkoła, która działa” to motto Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni. Dowodem na to, że tamtejsze metody nauczania działają naprawdę, jest uzyskanie przez placówkę tytułu Microsoft Showcase School na rok 2020/2021.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni jako jedna z ośmiu szkół w Polsce i 325 instytucji edukacyjnych z 58 krajów na całym świecie uzyskał tytuł Microsoft Showcase School na rok 2020/2021. Tytuł Microsoft Showcase School oznacza, że placówka jest częścią ogólnoświatowej sieci, wspieranej przez firmę Microsoft i jej ekspertów.

Program ten daje nam możliwość dołączenia do globalnej społeczność innowacyjnych szkół. Jest też okazją do nawiązania współpracy z firmą Microsoft i światowymi liderami szkół, dzięki czemu mamy możliwość poznania nowych trendów i inspiracji. – mówi p.o. dyrektora szkoły, Witold ChudyszewiczJesteśmy szkołą stawiającą na potrzeby ucznia i stwarzanie dogodnych warunków do wszechstronnego rozwoju, dbając o równowagę cyfrową i kształtowanie kompetencji przyszłości. Program Microsoft Showcase School bazuje na K12 Education Transformation Framework, w którym podstawą jest  sprawcze przywództwo edukacyjne, wizja i strategia szkoły, współpraca nauczycieli ze światową społecznością edukatorów i dbanie o zrównoważony osobisty i zawodowy rozwój nauczycieli i uczniów. Proces nauczania to budowanie i tworzenie przestrzeni dla uczniów poprzez angażujący program nauczania, nowe technologie, procesy sprawcze, indywidualizację i rozwijanie kompetencji przyszłości.

Zespół szkół rozpoczął swoją działalność zaledwie rok temu.

– ZSO8 to szkoła, z której Gdynia i jej mieszkańcy mogą być naprawdę dumni. Placówka powstała z połączenia Szkoły Podstawowej nr 37 oraz przeniesionego z ul. 10 Lutego XVII Liceum Ogólnokształcącego. Na potrzeby ZSO8 wybudowany został nowy budynek o światowym standardzie, jeśli chodzi o funkcjonalność i komfort użytkowania. Jednak o nowoczesności placówki decydują przede wszystkim nauczyciele i stosowane przez nich innowacyjne rozwiązania edukacyjne. Można powiedzieć, że to modelowa szkoła nie tylko, jeśli chodzi o nasze województwo czy Polskę, ale i o cały świat. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

W zeszłym roku tytuł Microsoft Showcase School był przyznany XVII Liceum Ogólnokształcącemu. Teraz, dzięki samodoskonaleniu się nauczycieli i wprowadzonym zmianom, tytuł zdobył cały zespół szkół.

W tym roku 34 naszych nauczycieli uzyskało certyfikat MIEE (Microsoft Innovative Educator Expert), czyli dwa razy tyle co w roku ubiegłym. MIEE to sieć nauczycieli z całego świata, którzy regularnie spotykają się, dzieląc sie swoimi doświadczeniami i szkoląc w zakresie kompetencji cyfrowych i społecznych. Eksperci z ZSO nr 8 to grupa osób zaangażowanych w szkolenie całej kadry, dzieląca się wiedzą z innymi szkołami poprzez konsultacje, szkolenia nauczycieli i działania w ramach Pomorskiej Szkoły Ćwiczeń i Wiosny Edukacji. – mówi Witold Chudyszewicz

Duże znaczenie ma wykorzystanie nowych praktyk i rozwiązań cyfrowych. W miarę kontynuowania naszej edukacyjnej transformacji jesteśmy wspierani przez firmę Microsoft oraz jej partnerów w zakresie doskonalenia się oraz dostępu do nowych badań i rozwiązań. Dzięki wsparciu partnerów takich jak firmy DELKOM i SKRIWARE mamy lepiej wyposażone pracownie oraz dostęp zasobów edukacyjnych.

Zarówno kadra pedagogiczna, jak i uczniowie z pewnością nie spoczną na laurach. – Tytuł Microsoft Showcase School jest przyznawany na rok, więc cały czas dbamy o nasz rozwój i postaramy się w kolejnych latach o ten tytuł. – zapewnia Witold Chudyszewicz.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek