Gdyńska konferencja dała moc - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Gdyńska konferencja dała moc

20
wrzesień
Gdyńska konferencja dała moc

Kilkaset osób z całej Polski: naukowców, pedagogów i psychologów wzięło udział w konferencji „Słowa mają moc”, która odbyła się w ostatni weekend w Gdyni. Gościem specjalnym był profesor Jerzy Bralczyk. 

Organizatorem konferencji była Fundacja Pozytywni z Gdyni, o której głośno w całej Polsce z powodu ciekawych inicjatyw pedagogicznych. W organizacji wspierał ją Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu. Spotkanie było adresowana do nauczycieli, pedagogów, osób związanych z oświatą poczynając już od nauczycieli przedszkolnych a kończąc na wykładowcach wyższych uczelni. Jej tematem była niezwykła moc słów.

– Nasze miasto jest znane w całym kraju z innowacji pedagogicznych i wysokiej jakości kształcenia – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Duże zainteresowanie tą konferencją i bardzo pozytywne oceny jej merytoryki to wspaniała rekomendacja dla działań Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, naszych specjalistów i całej gdyńskiej edukacji. Działając w Gdyni na rzecz jakości kształcenia, wyznaczamy również nowe horyzonty dla innych miast w Polsce.

Wśród wykładów i warsztatów, które odbywały się podczas konferencji, dużo emocji wzbudziło wystąpienie dr hab. Agnieszki Nowak-Łojewskiej, prof. AMW Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych – Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni “Tylko odpowiadaj całym zdaniem”. Oblicza szkolnej komunikacji.
Niezwykle ciekawa była również prelekcja “Uwięzieni w słowach. Czyli co mnie trzyma” Anny Blokus-Szkodzińskiej z Akademii Ateneum w Gdańsku.

– To była wyjątkowa konferencja, pełna cennych informacji, nowej wiedzy, która budzi emocje, zmusza do myślenia – mówi Wojciech Jankowski, dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. – Również ważne było jednak to, co się działo w kuluarach, możliwość, niejako „na gorąco” dzielenia się przemyśleniami, własnym doświadczeniem, taka wyjątkowa platforma wymiany doświadczeń, bardzo nam, nauczycielom potrzebna.

Echa konferencji nie milkną w mediach społecznościowych w całym kraju:

„W miniony weekend mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w Konferencji Naukowej SŁOWA mają moc w Gdyni. Co tam się działo, tego nie jestem w stanie opisać. Każde wystąpienie było tak wartościowe, a przy tym pełne humoru (…), dzięki czemu chłonęłam każde wypowiedziane zdanie, a ważne filmy, książki, strony, cytaty szybko notowałam w zeszycie (jak się okazało mającego idealną okładkę do sytuacji). Na żywo wysłuchałam gości specjalnych, którymi byli: prof. dr Roman Leppert, prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz oraz profesor Jerzy Bralczyk, a także pozostałych cudownych prelegentów” – dzieli się na Facebooku wrażeniami Przedszkole Montessori Zielony Zakątek ze Słupska.

fot. Nie milkną echa ważnej konferencji w Gdyni // fot. GODN


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek