Gdyńscy uczniowie zdominowali olimpiadę geograficzną - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Gdyńscy uczniowie zdominowali olimpiadę geograficzną

14
luty
Gdyńscy uczniowie zdominowali olimpiadę geograficzną

Tegoroczne zawody okręgowe XLVI Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej, które 8-9 lutego 2020 odbyły się w gdyńskim III LO w Gdyni, okazały się wyjątkowo udane dla uczniów gdyńskich liceów. Zdobyli nie tylko wszystkie miejsca na podium, ale i zapełnili całą pierwszą dziesiątkę.

Podczas olimpiady geograficznej zmierzyło się 58 uczniów z ponad dwudziestu szkół średnich z całego województwa pomorskiego, m.in. z Gdańska, Wejherowa, Kwidzyna, Kartuz, Redy, Rumi i Słupska. Gdyńscy uczniowie okazali się jednak najlepsi.

Doskonałe wyniki naszych uczniów to też sukces nauczycieli z gdyńskich szkół – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Gorąco kibicuję uczestnikom kolejnych etapów olimpiady.

Zawody okręgowe składały się z dwóch części. – mówi Wiesław Kosakowski, dyrektor III LO w Gdyni. –Na pierwszą, pisemną składały się aż trzy serie, trwających 45 lub 60 minut, testów wiedzy m.in. z geografii politycznej, hydrografii, topografii, meteorologii, geografii transportu. W drugim, finałowym etapie uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy i odpowiadali na wylosowane pytania. Dotyczyły one uwarunkowań rozwoju wskazanej miejskiej aglomeracji Europy. W finale wzięło udział siedemnastu uczniów, z czego aż czternastu z Gdyni.

Do drugiej, finałowej zakwalifikowało się siedemnastu najlepszych uczniów.

Po podsumowaniu wszystkich wyników najlepszymi geografami na Pomorzu okazali się (kolejność wg zdobytych punktów :

1. Mateusz Piotrowicz, III LO Gdynia,
2. Dawid Wica, III LO Gdynia,
3. Stanisław Kołodziejski, II LO Gdynia,
4. Wiktor Komar-Komorowski, III LO Gdynia,
5. Mateusz Wójcik, III LO Gdynia,
6. Kacper Gąsecki, III LO Gdynia,
7. Paweł Urgacz, III LO Gdynia,
8. Tomasz Nowoczyn, VI LO Gdynia,
9. Michał Horczak, III LO Gdynia,
10. Michał Petrulis, III LO Gdynia,

Najlepsi w gdyńskich zawodach uczniowie będą reprezentować województwo pomorskie podczas finału ogólnopolskiego (III etap) XLVI Olimpiady Geograficznej w Gdyni 16-19 kwietnia 2020.

Ostateczną decyzję w sprawie kwalifikacji do tego wydarzenia podejmie Komitet Główny Olimpiady w marcu 2020 r.

Po finale ogólnopolskim, czterech najlepszych młodych geografów pojedzie w sierpniu 2020 roku do Stambułu na Międzynarodową Olimpiadę Geograficzną.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek