Gdyńscy gimnazjaliści najlepsi w województwie! - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Gdyńscy gimnazjaliści najlepsi w województwie!

18
czerwiec
Gdyńscy gimnazjaliści najlepsi w województwie!

Uczniowie gdyńskich szkół uzyskali doskonałe wyniki egzaminu gimnazjalnego. Są one najwyższe w województwie pomorskim i jedne z najlepszych w Polsce.

Tak wysokie wyniki to efekt konsekwentnej i świadomie realizowanej strategii rozwoju miasta, w której najważniejszą inwestycją jest edukacja. To także rezultat ciężkiej pracy uczniów, ale i doskonałej współpracy rodziców nauczycieli,  dyrektorów szkół i samorządu – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Egzamin gimnazjalny składał się z trzech części. Pierwsza – humanistyczna–  składała się z zadań sprawdzających wiedzę z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego. Druga część – matematyczno-przyrodnicza – obejmowała zadania z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii oraz z matematyki. W trzeciej części egzaminu uczniowie rozwiązywali zadania z wybranego języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym lub na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Gdyńscy gimnazjaliści w części humanistycznej z języka polskiego uzyskali 73 procent. Średnia wyników w województwie wyniosła 67 procent, a w skali kraju 68 procent. Natomiast z wiedzy o społeczeństwie i historii uczniowie z Gdyni zdobyli 64 procent. W województwie pomorskim było to 58 procent, a wyniki krajowe kształtują się na poziomie 59 procent.

W części matematyczno-przyrodniczej gdyńscy uczniowie wypadają równie dobrze. 61 procent to średni wynik jaki uzyskali rozwiązując zadania z matematyki. W województwie pomorskim i w skali kraju ta średnia wyniosła 52 procent. W części przyrodniczej uczniowie z Gdyni zdobyli 62 procent. Dla porównania: średni wynik w województwie to 55 procent, a w kraju – 56 procent.

W trzeciej części egzaminu uczniowie najchętniej wybierali język angielski. Na poziomie podstawowym gdyńscy gimnazjaliści uzyskali średnio 80 procent. Uczniowie z województwa pomorskiego zdobyli 67 procent, a w średnia w skali kraju to 68 procent. Natomiast na poziomie rozszerzonym uczniowie z Gdyni zdobyli 67 procent. Średnia w województwie i kraju wyniosła tu 52 procent.

Egzamin gimnazjalny trwał od 18 do 20 kwietnia 2018 roku. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpili do niego w powyższym terminie, napisali egzamin 4, 5 i 6 czerwca.

Do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło w sumie 344 tysiące uczniów z całej Polski. W województwie pomorskim było to ponad 22 tysiące osób, z czego 2244 z Gdyni.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek