Gdynianin mistrzem gry na kotłach - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Gdynianin mistrzem gry na kotłach

20
luty
Gdynianin mistrzem gry na kotłach

Samuel Mold w czasie festiwalu // fot. archiwum rodzinne

Dobre wieści dotarły do nas z Trynidadu i Tobago. Samuel Mold z gdyńskiej Szkoły Muzycznej jako pierwszy Polak wziął udział w Panoramie – prestiżowym festiwalu z udziałem największych orkiestr „steelpanowych” na świecie. Orkiestra, w której grał młody gdynianin, po raz trzynasty zdobyła tytuł mistrza świata.

Samuel Mold jest uczniem II klasy VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Jest także członkiem jedynej w Polsce Orkiestry Kotłów Karaibskich Ambers Steel Band, którą w naszym mieście prowadzą jego rodzice, Agnieszka i Adam Mold.

Gra młodego gdynianina tak bardzo spodobała się na wyspach Trynidadu i Tobago, że do udziału w Panoramie – największym i najbardziej prestiżowym festiwalu z udziałem największych orkiestr “steelpanowych”na świecie, zaprosił go osobiście Duvone Steward jeden z najlepszych aranżerów w świecie kotłów karaibskich. Samuel wraz z rodzicami poleciał na wyspy na początku stycznia.

– To historia o tym, że trzeba podążać za marzeniami i mocno wierzyć w to, że pewnego dnia się spełnią – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Niesamowite, że nasza młodzież reprezentuje Gdynię w tak odległych zakątkach globu. Samuelowi i jego rodzicom serdecznie gratuluję.

Samuel jest jedynym Polakiem, który zapisał się w historii jako: pierwszy Polak, który zagrał w orkiestrze bpRenagedes i równocześnie pierwszy Polak, który wziął udział w Panoramie, jednocześnie stając się championem.

A tu można zobaczyć występ młodego Polaka wraz z oriestrą.

tutaj

 

ikona Opublikowano: 20.02.2024 14:57

ikona Autor: Aneta Marczak (a.marczak@gdynia.pl)

ikona Zmodyfikowano: 20.02.2024 15:58

ikona Zmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek