Gdynia oczami najmłodszych mieszkańców - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Gdynia oczami najmłodszych mieszkańców

10
luty
Gdynia oczami najmłodszych mieszkańców

Makiety miasta, prezentacje, konkursy – gdyńskie szkoły i przedszkola świętują dziś 97. urodziny Gdyni. W Przedszkolu nr 50 zorganizowano z tej okazji prawdziwy bal.

W oczach dzieci jest dość stara (ma przecież 97 lat!), ogromna, od lasu aż do morza, i bardzo piękna, niezależnie od pory roku. Obchodzone dziś 97. urodziny Szacownej Jubilatki to doskonała okazja do zabawy, która, w różnej formie odbywa się dziś w każdym przedszkolu i każdej szkole w mieście.
Gdynianie, rocznik 2020 z grupy Jeżyki w Przedszkolu nr 50, do dzisiejszego święta przygotowywały się już od początku roku, a dziś, w wyjątkowych gdyńskich dekoracjach, zorganizowały swój pierwszy w życiu bal.

– My gdynianie kochamy nasze miasto – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Gdynia to miasto młode, ale na wskroś przesiąknięte duchem historii i tradycji. Jesteśmy dumni z naszego miasta, naszej otwartości na świat. Środowisko edukacyjne w Gdyni we wspaniały sposób zaszczepia tą miłość do Miasta z Morza i Marzeń już najmłodszym mieszkańcom, za co wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz dyrektorom bardzo dziękuję.

O jakiej Gdyni marzą najmłodsi? O ogromnej, zielonej, pełnej placów zabaw. O tym aby morze było jeszcze cieplejsze, a zimą spadało więcej śniegu. I jeszcze, aby w Parku Centralnym zamieszkały jednorożce, albo przynamniej żyrafy.

– Nasze przedszkolaki, mimo, że dopiero niedawno zadebiutowały w przedszkolu, są bardzo dumne z naszego miasta – mówi Marta Jarmuszewicz Bąk, nauczycielka w Przedszkolu nr 50. – Bardzo skrupulatnie przygotowywały dekoracje, zrobiły również dla Gdyni wyjątkowy tor! Te urodziny są niezwykłe, bardzo dobrze się wszyscy bawimy.

Bal na Urodziny Gdyni był pomysłem Marty Jarmuszewicz Bąk i Alicji Jankowskiej, nauczycielek, oraz Małgorzaty Markowskiej, niani z Przedszkola nr 50, ale świętowanie dziś trwa również w innych placówkach. W Przedszkolu nr 58 maluchy wykonały piękne makiety miasta, w Zespole Szkolono-Przedszkolnym nr 2 powstała urodzinowa prezentacja, a w Szkole Podstawowej nr 18 można dziś dostać Kurier Gdyński od prawdziwych gazeciarzy.

Świętowanie w mieście będzie trwać aż do poniedziałku!

Nowoczesna prezentacja o Gdyni uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2.

teks. Aneta Marczak, fot. Filip Śmigielski


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek