Gdynia miastem partnerskim programu FitSchool - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Gdynia miastem partnerskim programu FitSchool

07
marzec
Gdynia miastem partnerskim programu FitSchool

W Gdyni rusza nowy program profilaktyczny // materiały organizatora

Gdynia nie ustaje w działaniach mających na celu dbałość o zdrowie najmłodszych mieszkańców miasta. Wspólnie rozwijamy projekt FitSchool – bezpłatną platformę, zawierającą bazę ćwiczeń, które uatrakcyjnią każdą lekcję WF-u lub przerwę śródlekcyjną. Zachęcamy szkoły do współpracy!

Inicjatorem ogólnopolskiego projektu FitSchool jest Fundacja Medicover, będąca wieloletnim partnerem miasta Gdynia w realizacji projektów promujących zdrowie. Dzięki zaangażowaniu Gdyńskiego Centrum Zdrowia, z zajęć z wirtualnym trenerem bezpłatnie mogą korzystać nauczyciele pracujący z dziećmi w wieku 6-9 lat ze wszystkich szkół i przedszkoli.

– Gdynia znana jest z wprowadzania innowacyjnych działań przynoszących korzyść dla mieszkańców – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia. – FitSchool to kolejne nowatorskie narzędzie, tym razem skierowane do najmłodszych. Dbanie o zdrowie i zachęcanie najmłodszych do aktywności to nasz obowiązek, dlatego zachęcam przedstawicieli gdyńskich placówek oświatowych do udziału w konferencji. Gdynia ćwiczy z FitSchool.

Oficjalna inauguracja programu FitSchool w gdyńskich szkołach i przedszkolach odbędzie się 18 marca 2024 r. w audytorium Centrum Konferencyjnego PPNT w Gdyni, podczas konferencji szkoleniowej dla nauczycieli wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania przedszkolnego. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Medicover we współpracy z Gdyńskim Centrum Zdrowia.

– Cieszę się, że mamy możliwość wdrożenia w Gdyni narzędzia, które ułatwi nauczycielom prowadzenie zajęć aktywizujących fizycznie w klasie. Program daje możliwość wykorzystywania go zarówno do przeprowadzenia pełnego treningu, jak i do wykorzystania w ramach krótkiej przerwy w czasie nauki – informuje Anna Melki, Dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia.

Aby wziąć udział w konferencji należy się zarejestrować na
stronie

Z platformy dotychczas skorzystało ponad 680 szkół, 1400 nauczycieli oraz niemal 76 tys. uczniów w różnych miejscowościach w całej Polsce, a Gdynia jest jednym z pierwszych miast partnerskich

– Fundacja Medicover ma wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu programów profilaktyki zdrowotnej we współpracy z lokalnymi samorządami, w tym z miastem Gdynia. Jesteśmy dumni, że możemy kolejny raz połączyć siły i działać wspólnie na rzecz poprawy kondycji fizycznej najmłodszych. – mówi Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover.

Platforma FitSchool

Platforma FitSchool powstała, by zachęcić dzieci rozpoczynające naukę szkolną, czyli w kluczowym okresie rozwoju, do większej aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia poprawiają krążenie i wspierają prawidłowe oddychanie, a także pomagają zredukować ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych u dzieci.
Wszystkie treningi zostały przygotowane przez ekspertów pediatrii i fizjoterapeutów, a poszczególne ćwiczenia oraz formy ruchowe zostały wybrane tak, by odpowiadały potrzebom konkretnych grup wiekowych.
Dzięki temu, że zajęcia są prowadzone przez „wirtualnego trenera” FitSchool, nauczyciel może skupić się na monitorowaniu sposobu wykonywania ćwiczeń przez dzieci, motywowaniu ich do działania, a także ma więcej czasu na indywidualną pracę z uczniem.
By móc korzystać z platformy FitSchool konieczne jest samodzielne zapewnianie przez szkołę ekranu, komputera i sprzętu nagłaśniającego oraz stabilnego łącza internetowego. Do wykonywania ćwiczeń nie jest potrzebny żaden sprzęt sportowy. Użytkownik platformy nie ponosi żadnych kosztów z tytułu rejestracji oraz użytkowania narzędzia.

Nie tylko poprawa aktywności

Potencjalne korzyści związane z korzystaniem z platformy to m.in.:

Platforma FitSchool jest częścią projektu Fundacji Medicover realizowanego w formule społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) Medicover. Całość projektu finansowana jest ze źródeł fundatorów.
Więcej informacji: Agnieszka Karasińska – Koordynator Projektów Fundacji Medicover, agnieszka.karasinska@medicover.pl, tel. 881 068 252.

Strona internetowa programu: Fitschool

ikona Opublikowano: 07.03.2024 10:50

ikona Autor: Aneta Marczak (a.marczak@gdynia.pl)

ikona Zmodyfikowano: 07.03.2024 11:00

ikona Zmodyfikował: Agnieszka Janowicz


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek