Ferie z UNICEF w MDK - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Ferie z UNICEF w MDK

17
styczeń
Ferie z UNICEF w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury co roku organizuje zajęcia feryjne, które cieszą się olbrzymim powodzeniem. Zazwyczaj już w pierwszych dniach naboru kończą się miejsca. W tym roku ich program, dzięki wsparciu UNICEF i kreatywności pracowników MDK, jest niezwykle bogaty.

Położona na Grabówku placówka na co dzień ściąga w swoje progi setki dzieci, które rozwijają tu swoje umiejętności bądź po prostu dobrze się bawią. W trakcie roku szkolnego w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni odbywają się np. zajęcia instrumentalne, wokalne, językowe, plastyczne, z tkactwa, rzeźby, projektowania mody, modelarstwa, robotyki, tańca, akrobatyki i inne.

– Młodzieżowy Dom Kultury od zawsze niezwykle aktywnie działa dla gdyńskich dzieci, z wielkim zaangażowaniem, pasją i przede wszystkim pomysłem. Wiemy, że dzięki współpracy z UNICEFem i zaangażowaniem dodatkowych środków finansowych mamy wielkie wsparcie olbrzymiej rzeszy gdyńskich dzieci i młodzieży. Ta placówka wielokrotnie zaskakiwała nas rozmachem swoich aktywności, kreatywnością, ale także absolutnie wyjątkowym podejściem do wszystkich gdyńskich dzieci. Z pewnością ten pozytywny klimat zobaczymy również podczas zajęć zimowych – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Co roku też młodzi gdynianie mają okazję uczestniczyć w zajęciach podczas ferii zimowych. W tym roku można było zgłosić się na zajęcia wokalno-aktorskie prowadzone przez wyjątkowe osobistości – Jerzego Petersburskiego Jr., wyjątkowego pianistę, kompozytora i satyryka, autora i prowadzącego programy telewizyjne oraz Agnieszkę Szydłowską, Asystentkę Kierownika Muzycznego, Chórmistrzynię gdyńskiego Teatru Muzycznego, wykładowczynię Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Kolejnym hitem okazały się warsztaty gimnastyczno-taneczne. Anna Ziemann, trenerka gimnastyki artystycznej, niezwykle lubiana przez swoich podopiecznych, Ewa Mociak, choreografka związana m.in. z Teatrem Muzycznym oraz Marek Łyszczarz, utytułowany gimnastyk artystyczny poprowadzą zajęcia z gimnastyki artystycznej, akrobatyki, teatru tańca. Tutaj nabory są już zamknięte, ale to nie koniec oferty, bowiem na młodych czekają również zajęcia otwarte, na które można zapisać się bezpośrednio przed ich rozpoczęciem.

– Zainteresowanie jest olbrzymie – mówi Elżbieta Cupiał, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury – Przygotowanie do zajęć feryjnych zaczyna się u nas dużo wcześniej, a zaangażowani są w nie praktycznie wszyscy. Nasi nauczyciele przygotowują plany zajęć często już w grudniu. W tym roku do udziału w naszym przedsięwzięciu zaprosiliśmy także osoby przesympatyczne, niezwykle uzdolnione, z genialnym podejściem do najmłodszych, ze świata kultury. Od zawsze pracujemy dla wszystkich gdyńskich dzieci i mimo ogromu pracy jaka się z tym wiąże, zawsze będziemy myśleli o tym ile radości możemy im sprawić.

Zajęcia otwarte będą prowadzone od poniedziałku do piątku w oba tygodnie ferii. A podczas nich młodzi będą mogli poćwiczyć chociażby projektowanie mody, modelarstwo, sztukę dekoracyjną, malarstwo, step amerykański czy szachy. Szczegółowy program zajęć, informacje o tym jak zgłaszać się na zajęcia znajdują się na stronie MDK.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek