eMOCje W GŁOWIE - projekt Unicef dla szkół - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

eMOCje W GŁOWIE – projekt Unicef dla szkół

06
maj
eMOCje W GŁOWIE – projekt Unicef dla szkół

Celem inicjatywy „eMOCje w GŁOWIE” jest kształtowanie świadomości w zakresie zdrowia psychicznego młodych ludzi oraz pokazanie jak je chronić i o nie dbać. 

Trwa nabór do projektu dotyczącego zdrowia psychicznego. Projekt  skierowany jest przede wszystkim dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, nauczycieli, rodziców czy opiekunów. Zapisy trwają do 17 maja.

– Wczesny okres dorastania jest niezwykle ważnym czasem w rozwoju młodego człowieka, kiedy to należy zwrócić uwagę na profilaktykę w zakresie zdrowia psychicznego. Niestety dane dotyczące zdrowia psychicznego młodego pokolenia są zatrważające – szacuje się, że ponad 600 tys. dzieci w Polsce potrzebuje specjalistycznej opieki psychologicznej lub psychiatrycznej – czytamy na stronie projektu.

W projekcie mogą wziąć szkoły podstawowe i ponadpodstawowe oraz inne placówki zajmujące się edukacją dzieci i młodzieży. Część materiałów jest przewidziana dla pedagogów pracujących z uczniami w wieku 10-14 lat.Warto zwrócić uwagę, że organizacja przygotowała gotowe materiały – video, komiks, a nawet pakiet wskazówek dla nauczyciela pracującego z uczniami, którzy doświadczyli traumy uciekając z ogarniętej wojną Ukrainy.

Po zapisaniu placówki udostępniane są materiały. Osoby realizujące projekt zachęcane są do przeprowadzenia w ramach niego kilku aktywności, takich jak: spotkanie z pedagogiem czy psychologiem czy zajęć edukacyjnych na kanwie udostępnionych materiałów. Ostatnim elementem jest raport z działań.

Szczegóły dotyczące projektu można znaleźć na stronie internetowej UNICEF.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek