Trzymamy kciuki za maturzystów - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Trzymamy kciuki za maturzystów

04
maj
Trzymamy kciuki za maturzystów

Dzisiaj, 4 maja, 2580 maturzystów przystąpi do egzaminu dojrzałości. Tegoroczne matury potrwają do 23 maja, absolwenci szkół średnich oficjalnie zakończyli naukę w ostatni piątek.

Tegoroczne matury, w odróżnieniu od tych z ostatnich lat, które przebiegały w reżimie sanitarnym są tradycyjne i wszystko wskazuje na to, że będą typowe. Rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9.00. Ciekawostką jest, to, że w całej Polce egzamin dojrzałości piszą uczniowie, którzy uczyli się jeszcze w gimnazjum.

– W tym roku egzaminy odbywają się terminowo, w spokojnej atmosferze, w odróżnieniu od ostatnich trudnych lat – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – W Gdyni zawsze wyniki matur są bardzo wysokie, jestem więc spokojny, że tak będzie również w tym roku. Maturzyści, pamiętajcie, że do tego egzaminu przygotowywaliście się od dawna i możecie być pewni, że cała Gdynia Wam kibicuje.

Tegoroczne egzaminy maturalne potrwają od 4 do 23 maja i będą się składać z dwóch części: pisemnej oraz ustnej. W Gdyni do matury przystąpi 2580 uczniów z 23 szkół. 1748 osób egzamin dojrzałości będzie zdawało w liceach, a 832 w technikach. Aby wszystko poszło sprawnie, nad przebiegiem matur będzie czuwać grono nauczycieli i członków komisji egzaminacyjnych.

– Trochę się stresuję, ale nie bardzo. Brałam udział już w kilku olimpiadach, egzaminy nie są dla mnie czymś szczególnym, choć wiadomo, ten jest wyjątkowy – mówi Julka, tegoroczna maturzystka. – Najbardziej obawiam się polskiego, przedmioty ścisłe są mi niecko bliższe. W moim liceum, ostatnio wspólnie przygotowywaliśmy się do egzaminów, jestem więc dobrej myśli.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek