„Angielski był łatwy” – mówią maturzyści - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

„Angielski był łatwy” – mówią maturzyści

05
maj
„Angielski był łatwy” – mówią maturzyści

W całej Polsce trwają matury. Dziś kolej na język angielski na poziomie podstawowym. Abiturienci twierdzą, że egzamin był łatwy. W większości gdyńskich liceów maturzyści wykonali zadania bardzo szybko i wychodzili przed czasem.

 

W tym roku matura przebiega w dwóch formułach „starej”, którą piszą uczniowie techników, oraz Ci, którzy chcą egzamin maturalny poprawić, oraz „nowej”, przeprowadzanej w całym kraju po raz pierwszy.
W tym roku kolejność egzaminów w części podstawowej wygląda tak: wczoraj uczniowie pisali język polski, dziś język angielski, w poniedziałek matematykę. Matury w wersji rozszerzonej potrwają aż do 23 maja.

W całej Gdyni do matury przystąpiło 1665 licealistów z 16 szkół i 740 uczniów z 12 techników. W VII Liceum Ogólnokształcącym, które mieści się w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni pisało ją 68 osób.

– Nie wiem czy było bardzo trudno, ale zauważyłem, że wiele osób skończyło przed czasem – zdradził nam Marek Prusak, dyrektor szkoły. – Zazwyczaj matura z języka angielskiego uchodzi za jedną z łatwiejszych, szczególnie pewnie dla tych, którzy lubią ten język.

Już po zakończeniu egzaminu, uczniowie mogą ponownie zajrzeć do arkuszy egzaminacyjnych, Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje je bowiem każdego dnia matur po zakończonym egzaminie, zazwyczaj w godzinach popołudniowych. Arkusze powinny się pojawić na oficjalnej stronie internetowej CKE około godz. 14.00. Zawierają one  prawidłowe odpowiedzi do zadań maturalnych.

– Angielski podstawowy był naprawdę prosty, powiedziałbym, że wręcz banalny – mówi Filip, tegoroczny maturzysta.

 

– Angielski łatwy, podobnie jak polski wczoraj. Przeczuwamy, że poprzeczka może się znacząco podnieść na egzaminach rozszerzonych – dodaje jego koleżanka z klasy, Ida.

Aby zaliczyć egzamin w wersji podstawowej, należy otrzymać minimum 30 proc. z każdego z nich. Wyniki wszystkich egzaminów zostaną opublikowane 7 lipca br. przez CKE. Od tego dnia abiturienci będą mogli odebrać swoje świadectwa maturalne i złożyć dokumenty na wybrane przez siebie studia. W sierpniu odbędą się egzaminy poprawkowe, a ich wyniki zostaną podane na początku września.

Blisko dwa i pół tysiąca maturzystów z Gdyni pisało dziś maturę z języka angielskiego. Na zdjęciu abiturenci z VII Liceum Ogólnokształcącego // fot. ZSSO


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek