Dzień Edukacji Narodowej - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

19
październik
Dzień Edukacji Narodowej

Medale Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Edukacji, Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz prezydenta Gdyni wręczono podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

W PPNT Gdynia obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. To największe polskie święto oświaty. W poniedziałek 15 października uhonorowano tam ponad setkę osób w sposób szczególny zasłużonych dla szkolnictwa.

Dziś jest święto edukacji, dziękujemy wszystkim nauczycielom za ich codzienną pracę – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – To bardzo szczególna rola, jaką spełniają w życiu naszego miasta. To oni sprawiają każdego dnia, że gdyńscy rodzice posyłają dzieci do szkół o najwyższym europejskim poziomie, że dzisiaj każdy młody człowiek może odnaleźć swoją szansę w przyszłości dzięki temu, że wylewany jest fundament, fundament dobrej edukacji.

Podczas uroczystej gali w PPNT Gdynia 80 osób odebrało Medale Komisji Edukacji Narodowej. Medal nadawany jest za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

Dziś okazało się, że występuję w dwóch rolach – opowiada Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.Okazało się,  że zostałem nagrodzony medalem za działania na rzecz oświaty. Przyznam się, że to niezwykle stresujące wydarzenie w moim życiu, ale niezwykle piękne i na pewno ten dzień na długo zostanie w mojej pamięci.

Podczas uroczystości 94 osoby odebrało nagrody: dwie Ministra Edukacji, 14 osób otrzymało nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty, a 78 – nagrodę prezydenta Gdyni.

Dzisiaj jest mój bardzo szczęśliwy dzień, dostałam nagrodę prezydenta za całokształt pracy – mówi Agnieszka Karsznia, nauczycielka z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni. – Jestem przeszczęśliwa. To takie niesamowite uczucie, duma człowieka rozpiera.

To wielka niespodzianka, że dostałam nagrodę prezydenta i że zostałam odznaczona medalem – dodaje Anna Martusewicz, nauczycielka SP 29 w Gdyni.Ogromny szok, bo pani dyrektor Ewa Stoińska wszystko przede mną ukryła. Bardzo dziękuję za te bardzo miłe słowa i docenienie mnie.

  • Nauczycielom czas umilały wystepy dzieci i młodzieży, fot. gdynia.pl
    Nauczycielom czas umilały wystepy dzieci i młodzieży, fot. gdynia.pl

Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek