Menu górne

Kategoria

Dwójka biegnie w rytmie serca!

Dwójka biegnie w rytmie serca!

Kolejny wielki zryw serc w II Liceum Ogólnokształcącym. Społeczność szkoły, we współpracy z rodzicami uczniów Dwójki, przygotowuje kolejną akcję charytatywną, która ma wspomóc leczenie dwójki absolwentów szkoły. Bieg jest kontynuacją działań dobroczynnych, które w ubiegłym roku szkolnym zakończyły się wielkim koncertem w Gdynia Arenie, na którym zagrał m. in. zespół Czerwone Gitary. Szkoła ponownie zwraca się do mieszkańców Gdyni z prośbą o wsparcie tej niezwykłej inicjatywy.

Szanowni Państwo,
Dyrektor oraz Samorząd Uczniowski  II  Liceum  Ogólnokształcącego  z  Oddziałami  Dwujęzycznymi   w Gdyni, najstarszego liceum w mieście, znanego jako “Dwójka”, zwraca się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie finansowe biegu charytatywnego “Dwójka biegnie w rytmie serca”,  który odbędzie się w sobotę, dnia 20 października 2018 roku o godz. 11.00 w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym – start z boiska II LO przy ulicy Wolności 22b (9.00 – 10.30- rejestracja zawodników). Szczegóły na stronie: lo2gdynia.pl oraz na Facebooku szkoły (II LO im. Adama Mickiewicza oraz Gimnazjum nr 23 w Gdyni). Rejestracja uczestników na stronie: elektronicznezapisy.pl/event

Podczas biegu na boisku odbywać się będzie festyn,  w ramach którego odbęda się m. in. gry i zabawy, koncerty, turniej piłki nożnej, zawody strzeleckie Bractwa Kurkowego – będzie można skorzystać też z przygotowanej oferty gastronomicznej i wziąć udział w licytacjach na rzecz naszych podopiecznych. Koszt pakietu startowego to co najmniej 25 zł dorośli oraz co najmniej 15 zł dzieci i młodzież do lat 18. Planujemy przeprowadzić bieg na dystansie 5,5 km oraz 1 km (po lesie).

Wsparciem może być również zakup pakietu startowego lub zaproponowanie usługi, która mogłaby pomóc w organizacji biegu. Chcielibyśmy zapewnić uczestnikom pamiątkowy gadżet, wydrukować ulotki i plakaty, zatrudnić firmę do obsługi strony rejestracyjnej biegu oraz mierzenia czasu. Jeśli ktokolwiek z Państwa mógłby nam w tym pomóc, bylibyśmy zobowiązani.

Bieg jest kontynuacją działań dobroczynnych skierowanych do naszych uczniów zmagających się z ciężką chorobą nowotworową – Pauliny, bardzo poważnie chorej na białaczkę oraz Konrada, który zmaga się z rzadką, nieoperacyjną chorobą nowotworową – mięsakiem kościopochodnym. Dzięki zeszłorocznego koncertowi charytatywnemu zorganizowanemu przez nas w Gdynia Arenie udało nam się zapewnić środki finansowe na leczenie Pauliny i Konrada na rok. Nadszedł czas, by pomóc im ponownie.

Bieg współorganizują z nami: Gdyńskie Centrum Sportu oraz Stowarzyszenie Aktywni.
Honorowy patronat nad biegiem dotychczas objęli: Prezydent Miasta Gdyni, dr Wojciech Szczurek oraz Konsul honorowy Francji w Gdyni, Alain Mompert. Patronat medialny: Radio Gdańsk, mlodagdynia.pl i esencjagdyni.pl.

Partnerzy: Uniwersytet Morski, Akademia Marynarki Wojennej, Pol-Mare, Rada Dzielnicy Działki Leśne, Serio, Śródmieście, Semco, Neolight, ZKM, GRYF, Klub Rotary, Kohler, Staples, Sopocka Fabryka Urody, Loopy’s World

Z góry dziękujemy za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby, a ewentualne darowizny prosimy przekazać na konto Rady Rodziców przy ZSO Nr 2 w Gdyni, z dopiskiem “Bieg charytatywny”.
Nr konta:  69 1500 1881 12 10 2002 6804 0000  (Bank Zachodni WBK Gdynia)

Z poważaniem,
Elżbieta Zaręba
dyrektor szkoły

Kontakt  do szkoły i koordynatorów biegu:
sekretariat@lo2gdynia.pl, tel. 58 620 17 50
Katarzyna Klecha – Przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSO nr 2 w Gdyni, tel. 792 662 626
Anna Ćwiklińska-Rutka – nauczyciel – koordynator, cwikrut@wp.pl, tel. 608 381 003
Maja Makowska – Samorząd Uczniowski Dwójki, tel. 501 138 964
Rejestracja: elektronicznezapisy.pl/event


Wróć do listy Następny wpis