Menu górne

Kategoria

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Dziś, 3 września, rozpoczął się nowy rok szkolny. W Gdyni, oficjalna uroczystość inaugurująca naukę, odbyła się w Szkole Podstawowej nr 40 imienia kpt. ż.w. Karola Olgierda Borchardta. Sukcesów w zdobywaniu wiedzy, odwagi w podejmowaniu ciekawych wyzwań oraz szczęścia w nawiązywaniu przyjaźni życzył wszystkim uczniom prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Spotykamy się w bardzo ważnym dniu. Dziś w Szkole Podstawowej nr 40 – jednej z największych placówek edukacyjnych w Gdyni – inaugurujemy nowy rok szkolny w naszym mieście. Szkoła to nie tylko nauka, ale także spotkania koleżanek, kolegów, to czas zdobywanie wiedzy, kompetencji i okres wspólnej, mądrej zabawy, która uczy i rozwija. Wierzę w to, że rozpoczynając rok szkolny, zaczynacie go z uśmiechem, nadzieją, otwartością. Życzę Wam, żeby ten rok był szczęśliwy, pogodny i radosny – mówił podczas uroczystości w Szkole Podstawowej nr 40, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

W Gdyni naukę w roku szkolnym 2018/2019 podejmuje blisko 27 tys. dziewcząt i chłopców. Do szkół podstawowych (klasy 0-VIII) uczęszczać będzie 16804 uczniów, 1971 – do gimnazjów, 4474 do liceów, 3748 – do szkół zawodowych. Ponadto przedszkola przyjęły 5880 dzieci.
W naszej szkole w tym roku naukę podejmie 946 uczniów, w tym 100 pierwszoklasistów. Wszystkim uczniom życzymy aby ten rok, który właśnie się rozpoczął był dla nich dobry i bezpieczny z naciskiem na mocny akcent kontynuacji naszych działań w ramach edukacji regionalnej, morskiej i europejskiej – podkreślała podczas uroczystości Dorota Haase, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 40.

Przypomnijmy, że SP nr 40 działa od 1 września 1977 roku. Dziesięć lat później (28.03.1997) jako pierwsza szkoła w Polsce otrzymała imię kpt. ż. w. Karola Olgierda Borchardta.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 40 w Chyloni, fot. Kamil Złoch

Wróć do listy Następny wpis