Dwie szkoły olimpijskie w Gdyni - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Dwie szkoły olimpijskie w Gdyni

08
luty
Dwie szkoły olimpijskie w Gdyni

Technikum Hotelarskie zadebiutowało w Ogólnopolskim Rankigu Szkół Olimpjiskich // fot. Filip Śmigielski

 

Aż dwie szkoły z Gdyni znalazły się w opublikowanym niedawno przez Fundację Perspektywy Rankingu Szkół Olimpijskich. Bardzo wysoko, bo na 4. miejscu w Polsce, jest III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi, a na 137, jako jedyne w regionie, gdyńskie Technikum Hotelarskie.

Ranking wyróżnia szkoły, których uczniowie odnoszą sukcesy w olimpiadach. Olimpiady zostały podzielone na trzy grupy: zwalniające z egzaminu maturalnego, pozostałe olimpiady krajowe oraz olimpiady międzynarodowe. W Rankingu uwzględniono również wyniki 17 międzynarodowych olimpiad, w których nasz kraj był reprezentowany przez uczniów szkół średnich. W przypadku tych olimpiad pod uwagę brana jest suma wszystkich sukcesów (zdobytych medali i wyróżnień) i mnożona przez liczbę olimpiad, w których szkoła uzyskała medal lub wyróżnienie. Łączne wskaźniki sukcesów olimpijskich dla danej szkoły odnoszone są do liczby uczniów w szkole.

– Jesteśmy bardzo dumni z wyników naszych uczniów i szkół. To też potwierdzenie, że gdyńska edukacja zmierza w dobrym kierunku – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Już prawie każda z gdyńskich szkół średnich pracuje metodami projektowymi i oferuje uczniom edukację przyszłości. Warto więc uczyć się w Gdyni.

Mocna pozycja Trójki, której uczniowie od lat wygrywają olimpiady w kraju i poza granicami, jest już w Gdyni standardem. W tym roku czołówka Rankingu Szkół Olimpijskich wygląda następująco:

Tymczasem obecność Technikum Hotelarskiego, które znalazło się w nim po raz pierwszy, jest bardzo miłym zaskoczeniem. Tym bardziej, że pozycje w rankingu zajmują w większości szkoły ogólnokształcące. Przypomnijmy: uczniowie gdyńskiego technikum od kilku lat brylują na prestiżowych olimpiadach branżowych na całym świecie.

Serdecznie gratulujemy!

ikona Opublikowano: 08.02.2024 14:55

ikona Autor: Aneta Marczak (a.marczak@gdynia.pl)

ikona Zmodyfikowano: 08.02.2024 15:56

ikona Zmodyfikował: Agnieszka Janowicz


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek