Menu górne

Kategoria

Doskonałe wyniki gdyńskich uczniów

Doskonałe wyniki gdyńskich uczniów

// fot. Filip Śmigielski

Egzaminy ósmoklasisty pokazują, że gdyńskie podstawówki kształcą na najwyższym poziomie. Młodzi gdynianie tradycyjnie osiągają najlepsze wyniki z języka angielskiego. Jednak pozostałe przedmioty także nie sprawiają im problemu.

 

Małgorzata Kuksinowicz uczy języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 6 w Gdyni, korzystając z programów autorskich. Absolwenci „Szóstki” świetnie wypadają na egzaminach. To jedna z dwóch szkół podstawowych w Gdyni, w której działają klasy dwujęzyczne z językiem angielskim. Uczniowie tej szkoły mają również możliwość nauki języka kaszubskiego.

 

Większość gdyńskich podstawówek, podobnie jak szkoła przy ulicy Cechowej wprowadza programy autorskie i kładzie duży nacisk na poziom nauki. Dowodem na to są świetne wyniki egzaminu ósmoklasisty, który zdają młodzi gdynianie. Egzamin ósmoklasisty do tej pory zdawano z trzech obowiązkowych przedmiotów – języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Zdecydowanie najwięcej uczniów wybrało język angielski. W skali województwa egzamin ósmoklasisty zdawało ok. 34 000 uczniów, w tym ok. 1100 uczniów – obywateli Ukrainy. W skali kraju było to ok. 510 400 uczniów, w tym ok. 13 800 uczniów z Ukrainy. Dla porównania w roku ubiegłym do egzaminu w województwie pomorskim przystąpiło ok. 33 130 uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej, w tym 386 uczniów ukraińskiego pochodzenia.

 

 

– Rok szkolny 2022/2023 to był wyjątkowy rok, w którym szkoły podstawowe ukończył powiększony rocznik – już nie tylko w związku z reformą systemu edukacji, ale wciąż trwającą wojną w Ukrainie. Nasi uczniowie po raz kolejny osiągnęli rewelacyjne wyniki, podobnie jak w zeszłym roku przekraczając średnie wojewódzkie i krajowe – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

 


Wróć do listy Następny wpis