Dodatkowe klasy w gdyńskich szkołach średnich - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Dodatkowe klasy w gdyńskich szkołach średnich

31
lipiec
Dodatkowe klasy w gdyńskich szkołach średnich

Kilkadziesiąt wolnych miejsc w liceach, technikach i szkołach branżowych pojawiło się w ostatnich dniach w elektronicznym systemie edukacji Vulcan. Dodatkowo gdyński samorząd zadecydował o uruchomieniu kolejnych klas w najbardziej popularnych szkołach ponadpodstawowych.

Trwa rekrutacja do szkół średnich. W tym roku jest ona wyjątkowo trudna, ze względu na dużą liczbę ósmoklasistów i ogromne zainteresowanie naszymi szkołami ze strony uczniów z innych gmin.

Wychodząc naprzeciw potrzebom gdyńskich uczniów, samorząd uruchamia dodatkowe klasy. I tak w cieszącym się popularnością II Liceum Ogólnokształcącym powstanie klasa o profilu matematyczno-geograficznym. Oddział o dokładnie takim samym profilu, planuje otworzyć VI Liceum Ogólnokształcące. Z kolei V Liceum Ogólnokształcące uruchomi dodatkową klasę o profilu humanistycznym, również w XVII liceum znajdzie się miejsce dla osób zainteresowanych profilem humanistycznym (połowa klasy) a także biologiczno-chemicznym (również połowa).
Nowe klasy utworzą się także w technikach i szkołach branżowych. Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych otwiera klasę o profilu logistycznym, Szkoła Branżowa I stopnia nr 1 (CKZiU1) –klasę kształcącą mechaników pojazdów samochodowych, a Szkoła Branżowa I stopnia nr 2 (CKZiU2) – wielozawodową.
Przypomnijmy, że już wcześniej uruchomiono dodatkową klasę w Technikum Gastronomicznym.

– Od początku tej rekrutacji, obserwujemy sytuację i reagujemy na bieżąco, analizując potrzeby uczniów – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Jednak jako samorząd, musimy zrobić wszystko, aby zadbać przede wszystkim o gdynianki i gdynian, którzy nie mogą być pokrzywdzeni nieprzemyślanymi reformami rządowymi i mają prawo do jak najlepszej edukacji w swoim mieście. Nowe klasy planujemy, tak, aby z jednej strony uwzględnić zapotrzebowanie uczniów, z drugiej możliwości placówek, nie wszędzie bowiem bądź ze względów lokalowych, bądź z powodu dostępnej kadry, da się uruchomić dodatkowe klasy.

 
Co należy zrobić, aby dostać się do wymarzonej szkoły?

Bardzo ważne jest to, że na tym etapie rekrutacja odbywa się w formie papierowej, nie online. Zainteresowani muszą pytać bezpośrednio w szkołach, jakie dokumenty należy dostarczyć.
 
Harmonogram przedstawia się następująco:

fot.: Dodatkowa klasa powstanie również w II Liceum Ogólnokształcącym // fot. Filip Śmigielski


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek