Dobre miejsce dla nauczycieli w ZSHG - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Dobre miejsce dla nauczycieli w ZSHG

29
luty
Dobre miejsce dla nauczycieli w ZSHG

Wyjątkowa przestrzeń relaksu, tym razem nie dla uczniów, ale dla nauczycieli została otwarta w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych. Celem jest zadbanie o dobrostan kadry pedagogicznej szkoły z trójmiejskiej czołówki. To kolejna placówka, która pięknieje w oczach.

Piękne kolory, dużo zieleni i wygodne fotele. Ale też możliwość wypicia kawy bądź dobrej herbaty i cisza. To przestrzeń dla nauczycieli, którą dziś (29.02) otwarto w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych.

– Genialna inicjatywa dyrekcji, ale też nauczycieli, piękne wykonanie zespołu technicznego – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.  – W Gdyni wiemy, że kluczem do fajnych szkół jest budowanie relacji. Nauczyciele to jest ta grupa osób, które wkładają wielki wysiłek w codzienną pracę. Powinni mieć miejsce, gdzie mogą odpocząć, nabrać sił, pobyć ze sobą. Chciałbym, aby wszyscy nasi pedagodzy mieli taką przestrzeń, gdzie znajdą czas na rozmowę ze sobą i wypoczynek. Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłu, ale też jego wykonania w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych.

A wykonanie naprawdę robi wrażenie, tym bardziej, że zarówno aranżację jak i realizację przestrzeni dokonali trzej uzdolnieni pracownicy pionu technicznego placówki: Roman Ukleja, Romuald Skraburski i Radosław Andruchów.

– Bardzo się cieszę, że mamy dziś możliwość otwarcia pokoju wypoczynku zwanego pokojem relaksu, którym myśleliśmy już od kilku lat – mówi Bogusława Flisykowska, dyrektor Zespołu Szkół Hotelarsko Gastronomicznych. – Muszę podkreślić, że mamy w szkole wspaniałych konserwatorów, wszystko zrobiliśmy sami, pomalowane ściany, aranżacja mebli. Myślę, że nauczyciele bardzo się ucieszą z możliwości odpoczynku w takich warunkach. Tyle się mówi o dobrostanie nauczycieli, ale żeby zadbać o ten dobrostan, trzeba mieć chwilę wytchnienia, ciszy, spokoju, odizolować się od edziennika, od laptopów, telefonów, posiedzieć w ciszy.

Strefy relaksu pojawiły się już wcześniej w większości szkół w Gdyni, do tej pory jednak organizowane były z myślą o uczniach. Przestrzeń w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych jest pierwszą powstałą z myślą o nauczycielach.

ikona Opublikowano: 29.02.2024 16:05

ikona Autor: Aneta Marczak (a.marczak@gdynia.pl)


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek