Ruszają Dni Otwarte w szkołach - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Ruszają Dni Otwarte w szkołach

28
luty
Ruszają Dni Otwarte w szkołach

Tak wyglądały Dni Otwarte w ubiegłym roku // fot. Filip Śmigielski

Nadszedł czas na poszukiwania wymarzonej szkoły. To niezwykle ważny moment w życiu każdego siedmiolatka, ale także absolwentów szkół podstawowych. Wszystkich debiutantów zachęcamy do odwiedzania placówek podczas Dni Otwartych, które właśnie się rozpoczęły.

Podczas rekrutacji w przypadku szkół podstawowych sprawa jest prosta – obowiązuje rejonizacja, ale jeżeli w jakieś placówce zostaną wolne miejsca, może przyjąć dzieci spoza rejonu. Wcześniejsza wizyta w szkole jest ważna zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Tym pierwszym pozwala poznać nowe otoczenie, przyszłych nauczycieli, oswoić lęki. Tym drugim może pomóc utwierdzić się w decyzji, że wybrali dla swojego dziecka najlepszą placówkę z możliwych.
Jeżeli chodzi o szkoły średnie, w Gdyni absolwenci mają wybór nieograniczony.

– Wszystkie nasze szkoły średnie są na bardzo dobrym poziomie, ale równocześnie każda jest indywidualna, ma klasy o często unikalnych specjalnościach, często specyficzny klimat – Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Dlatego dobrze jest odwiedzić kilka z nich, poznać uczniów, nauczycieli, poczuć atmosferę placówki i wybrać tę, która jest dla nas najlepsza.

Dni otwarte w szkołach podstawowych właśnie się rozpoczęły, w szkołach średnich ruszają w połowie marca i potrwają do końca kwietnia, czyli zbliża się czas kiedy absolwenci klas ósmych będą musieli podjąć decyzję o dalszych etapach kształcenia.
 
Dni otwarte:

 

ikona Opublikowano: 28.02.2024 15:09

ikona Autor: Aneta Marczak (a.marczak@gdynia.pl)

ikona Zmodyfikowano: 28.02.2024 15:52

ikona Zmodyfikował: Agnieszka Janowicz


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek