Czy jesteś zadowolony ze swojego życia? Trwają badania - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Czy jesteś zadowolony ze swojego życia? Trwają badania

12
maj
Czy jesteś zadowolony ze swojego życia? Trwają badania

Trwają badania realizowane przez Gdyńskie Centrum Zdrowia. Projekt ma na celu sprawdzenie wzorców spędzania czasu wolnego oraz problemu używania substancji psychoaktywnych wśród młodych w wieku 18-24 lat.

Gdyńskie Centrum Zdrowia przeprowadza naukowe badania socjologiczne poświęcone wzorcom spędzania czasu wolnego oraz problemowi używania substancji psychoaktywnych wśród gdyńskich młodych dorosłych – jak określa się młodzież w wieku 18-25 lat.

– Gdynia realizuje wiele innowacyjnych programów profilaktycznych odpowiadających realnym potrzebom mieszkańców. Ten projekt jest bardzo ciekawy bo oprócz młodzieży skupia się też na młodych dorosłych – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia i zachęca do udziału w badaniach. – Prowadzone badania mają pomóc zdiagnozować problemy sporej populacji naszego miasta, dlatego zachęcamy do udziału w nich.

Aby wziąć udział w badaniu wystarczy wziąć udział w ankiecie on-line. Znajdziemy tam pytania o używanie różnych substancji jak alkohol czy leki. Badacze pytają też o zachowania związane z używkami, obserwacje dotyczące np. sprzedaży alkoholu nieletnim albo podejście do przemocy w rodzinie. Młodzi mają też szansę wypowiedzieć się czy są zadowoleni ze swojego życia, jakie odczuwają problemy. Co ważne wyniki tych badań będą udostępnione na stronie Gdyńskiego Centrum Zdrowia.

Badania zostaną wykorzystane w celu kształtowania profilaktyki uzależnień behawioralnych oraz do planowania działań wspierających, skierowanych do grup najbardziej zagrożonych.

Za realizację badań odpowiedzialne są: Gdyńskie Centrum Zdrowia i Urząd Miasta Gdyni, a przeprowadza je Zakład Realizacji Badań Społecznych Q&Q. Badanie prowadzone jest z zachowaniem pełnej anonimowości. Badanie prowadzone jest z zachowaniem pełnej anonimowości. Badani nigdzie nie są pytani o dane pozwalające ustalić tożsamość konkretnej osoby. Zgromadzone dane będą przetwarzane i prezentowane w formie zbiorczych zestawień statystycznych.

Link do kwestionariusza online: https://qqzrbs.limequery.com/845171 

Projekt ma na celu sprawdzenie wzorców spędzania czasu wolnego oraz problemu używania substancji psychoaktywnych wśród młodych w wieku 18-24 lat // fot. pixabay


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek