Chłodniczak z autoryzacją Apple - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Chłodniczak z autoryzacją Apple

12
czerwiec
Chłodniczak z autoryzacją Apple

Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych z Gdyni może poszczycić się od niedawna certyfikatem przyznawanym przez firmę Apple. Dzięki niemu od nowego roku oprócz tworzeniu w językach Java czy C++ uczniowie będą mieli szansę zgłębić także Swift.

W Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni uczniowie mają szansę korzystać z najnowocześniejszych pracowni do nauki zawodów. Szkoła została bowiem mocno zmodernizowana – powiększyła się o nowe skrzydło i została doposażona w sprzęt dzięki projektowi “Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni – budowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury szkół zawodowych oraz wyposażenie”. Teraz szkoła zakończyła proces certyfikacji autoryzowanego centrum szkoleniowego dla edukacji firmy Apple – jako druga placówka w Polsce.

– Nasze szkoły ponadpodstawowe kształcą młodzież w wyjątkowych dziedzinach. Te specjalizacje często są bardzo pożądane na rynku pracy i gwarantują zatrudnienie praktycznie zaraz po ukończeniu szkoły. Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych prezentuje niezwykle wysoką jakość nauczania, kształcąc w zawodach wysokich technologii. Tym bardziej cieszy rozwijanie oferty edukacyjnej dla naszych uczniów o możliwości nabycia kolejnych kompetencji– mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Certyfikat Apple – Program Apple Authorized Training Center For Education (AATCE) czyli autoryzowanego centrum szkoleniowego dla edukacji firmy Apple świadczy o spełnianiu najwyższych standardów przez szkołę. Chłodniczak dzięki niemu ma możliwość kształcić i pomagać w karierze w branży tworzenia aplikacji. Od września tworzenie oprogramowania w języku Swift zostanie włączone do programów nauczania, co przy opanowaniu języka programowania JAVA oraz C++ uczyni absolwentów placówki jeszcze bardziej pożądanymi na rynku pracy i uczelniach wyższych. Szkoła zatrudnia wyszkolonego instruktora w zakresie tworzenia aplikacji w języku Swift oraz posiada pracownię komputerową Apple. Jest tu więc wszystko, czego potrzeba do kształcenia i szkolenia kompetentnych uczniów, studentów czy pracowników.

– Zarówno obiekt, instruktor, przygotowany kurs oraz infrastruktura spełnia najwyższe standardy Apple. Natomiast firma Apple zapewnia uczniom wszystko czego potrzebują , by zagłębić się w projektowanie i kodowanie. Uczniowie będą mieli także możliwość zdobycia certyfikatu potwierdzającego znajomość języka i środowiska produktów cyfrowych Apple – wyjaśnia Dorota Kotwicka, dyrektor Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych.

Certyfikaty „Tworzenie aplikacji w języku Swift” bazują na zawartości kursów „Develop in Swift Fundamentals” – a to pomoże uczniom wyróżnić się w walce o atrakcyjne zatrudnienie związane z tworzeniem aplikacji na IOS. Co roku firma  Apple sponsoruje trzem najlepszym uczniom opłacenie  takiego certyfikatu, pozostali natomiast mają szanse zdobywać umiejętności i praktykę oraz mogą sami opłacić podejście do egzaminu i uzyskanie certyfikatu, a szkoła ich do tego odpowiednio przygotuje zgodnie z najwyższymi standardami Apple.

Przypomnijmy, że w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni można kształcić się na takich kierunkach jak technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik informatyk czy technik programista, mechatronik, elektronik i elektryk.

fot. Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni ma nie tylko pracownię komputerową ze sprzętem Apple, ale także Certyfikat Apple – Program Apple Authorized Training Center For Education (AATCE) czyli autoryzowanego centrum szkoleniowego dla edukacji firmy Apple // fot. Zuzanna Kasprzyk


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek