Absolwent gdyńskiej Siódemki mistrzem Europy - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Absolwent gdyńskiej Siódemki mistrzem Europy

21
czerwiec
Absolwent gdyńskiej Siódemki mistrzem Europy

Michał Krasodomski, tegoroczny absolwent VII Sportowego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, został mistrzem Europy do lat 19 w klasie Laser Standard.

To kolejny sukces Michała Krasodomskiego, zawodnika AZS AWFiS, w juniorskiej karierze. Wcześniej zdobył on m.in. brązowy medal mistrzostw świata do lat 17 w klasie Laser Radial i złoto na mistrzostwach Europy U17 w klasie Laser Radial. Teraz sięgnął po mistrzostwo U-19 w klasie ILCA 7 podczas regat w Tivat w Czarnogórze.

– Jestem bardzo zadowolony z mojego występu, w sumie rozegraliśmy 8 wyścigów, każdy w bardzo odmiennych warunkach. Teraz wracamy do Polski, mamy start w Nord Cup w Gdańsku, Gdynia Saling Days i w regatach w Pucku. Następnie będziemy trenować do sierpniowych mistrzostw świata juniorów, które odbędą się w Gdyni – mówi Michał Krasodomski.

Żeglarskie regaty w Czarnogórze miały trwać 6 dni, ale z uwagi na wiatr zawodnicy ścigali się tylko przez 3 dni. Gdynianin miał również w planach walkę o brązowy medal w kategorii do lat 21. Ostatecznie w głównej klasyfikacji mistrzostw uplasował się na 4. miejscu. Był tuż za Niemcem Julianem Hoffmanem, Hiszpanem Leopoldo Barreto i Szwajcarem Gauthierem Verhulstem.

– Śledzę losy uczniów, jak i absolwentów naszej szkoły. Bardzo cieszą mnie ich dalsze sukcesy. Pan Michał to zapalony żeglarz. Już jako uczeń naszej szkoły trenował i z powodzeniem brał udział w różnych regatach olimpijskich – mówi Marek Prusak, dyrektor Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni. – Serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za mistrzostwa świata.

Dodajmy, że Jakub Wiedeheft z MKŻ-u Arki Gdynia ukończył rywalizację na 57. miejscu w kategorii do lat 21. A w ILCA 7 U-19 zajął 18. miejsce.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek