Menu górne

Kategoria

Setki biegaczy pobiegło w rytmie serca

Setki biegaczy pobiegło w rytmie serca

To idealny przykład na siłę wspólnego działania – społeczność gdyńskiej „dwójki”, czyli II Liceum Ogólnokształcącego napisała kolejny rozdział w historii swoich charytatywnych działań. Ludzie skupieni wokół szkoły zorganizowali bieg, który pomoże Paulinie i Konradowi – absolwentom szkoły, którzy toczą ciężką walkę z nowotworami. Do startu zapisało się blisko tysiąc osób!

Razem można więcej – to hasło doskonale znają osoby związane z gdyńskim II LO, gdzie w sobotę pod hasłem „Dwójka w rytmie serca” odbył się bieg charytatywny. To kolejny etap akcji charytatywnych, w których szkolna społeczność angażuje mieszkańców do zbiórki na wymagające leczenie absolwentów, którzy zmagają się z ciężkimi nowotworami. Chodzi o wsparcie dla Pauliny, która walczy z białaczką oraz dla Konrada, który cierpi na mięska kościopochodnego – nieoperacyjną chorobę nowotworową.

Organizatorzy spotkali się ze świetnym odzewem – około 1000 osób wpisało się na listę uczestników charytatywnego biegu. Sama rywalizacja toczyła się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Zawodnicy startowali z boiska II LO przy ulicy Wolności 22b. Dystans zaplanowano tak, aby umożliwić start jak największej liczbie chętnych do pomocy – to 5,5 kilometra oraz 1 kilometr po lesie.

Oprócz samego biegu „Dwójka biegnie w rytmie serca” na boisku odbył się festyn, w ramach którego przygotowano gry i zabawy, koncerty, turniej piłki nożnej czy też przeprowadzono zawody strzeleckie Bractwa Kurkowego. Na miejscu można było także skorzystać z oferty gastronomicznej i wziąć udział w licytacjach na rzecz Pauliny i Konrada.

Bieg jest kontynuacją działań dobroczynnych, które w ubiegłym roku szkolnym zakończyły się wielkim koncertem w Gdynia Arenie, na którym zagrał m. in. legendarny zespół Czerwone Gitary. Dzięki zeszłorocznemu koncertowi charytatywnemu udało się zapewnić środki finansowe na leczenie Pauliny i Konrada na rok. Sobotnia akcja pozwoliła na zebranie pieniędzy, które dają możliwości leczenia w kolejnych miesiącach.


Wróć do listy Następny wpis