Zdolni z Pomorza mogą teraz Więcej - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Zdolni z Pomorza mogą teraz Więcej

09
luty
Zdolni z Pomorza mogą teraz Więcej

Garść dobrych wiadomości czeka na tych uczniów, którzy biorą udział w projekcie „Zdolni  z Pomorza – Gdynia” lub są nim zainteresowani. Przedłużono jego realizację do 31 października 2023 r., a to oznacza, że więcej zdolnych zostanie objętych wsparciem, będzie więcej zajęć z matematyki, fizyki, chemii, biologii i kompetencji społecznych. Dodatkowo, zaplanowano całkiem nowe formy wsparcia. Nie tylko dla uczniów – projekt zainspiruje także ich rodziców. Na ich realizację w ramach projektu Samorząd Gdyni  pozyskał dodatkowo ponad 480 tys. zł ze środków unijnych.

– Cieszę się, że wachlarz możliwości w ramach „Zdolnych z Pomorza” stale poszerza się i możemy zaproponować uczniom kolejne rozwiązania, dzięki którym będą wszechstronnie rozwijać się. Gdynia jest miastem dialogu i innowacyjnych pomysłów w edukacji,
więc przygotowaliśmy dla uczniów zajęcia z kompetencji obywatelskich, czyli doskonalenie umiejętności porozumiewania się w różnych środowiskach, wzajemnej tolerancji, rozumienia różnych punktów widzenia, negocjacji. Pamiętajmy, że sukcesy naszych zdolnych uczniów to w dużej mierze także zasługa ich rodziców. Dlatego mamy kompleksową ofertę warsztatów dedykowanych specjalnie dla nich. Już teraz gorąco na nie Państwa zapraszam – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Przedłużenie realizacji „Zdolnych z Pomorza” otwiera drogę tym nieprzeciętnym uczniom, którzy jeszcze nie mieli szansy wziąć udziału w projekcie – czeka na nich ponad
200 dodatkowych miejsc. Tym samym, zwiększy się również liczba zajęć pozalekcyjnych z flagowych przedmiotów tego projektu (matematyka, informatyka, fizyka, biologia, chemia, kompetencje społeczne). Od nowego roku szkolnego ruszą zajęcia z kompetencji obywatelskich, a więc seria ciekawych warsztatów dotyczących m.in. kształtowania umiejętności międzykulturowych (International Teams), radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami, globalnych wyzwań związanych z ochroną klimatu i osiąganiem Celów Zrównoważonego Rozwoju, treningi antydyksryminacyjne itp. Wiadomo, że tak „zdolnej” nauce powinien towarzyszyć kreatywny relaks, dlatego w ramach projektu przygotowano również darmowe vouchery, dzięki którym uczniowie będą mogli m.in. pójść do teatru, kina, czy muzeum w Gdyni. Z kolei dla rodziców uczniów przygotowano cykl inspirujących spotkań ze specjalistami, którzy będą m.in. omawiać specyfikę rozwoju dziecka zdolnego, powiedzą jak efektywnie je wspierać, rodzice poznają wartość realizowanych w projekcie zajęć dla uczniów. Będzie także możliwość indywidualnych konsultacji.

– Bardzo cieszę się, że „Zdolni z Pomorza” podążają właśnie w tym kierunku – rozwijania kompetencji miękkich i międzykulturowych, oraz wspierania ich rodziców. To jest niewątpliwie dobra droga, która ułatwi i pomoże jeszcze efektywniej zdobywać wiedzę, spełniać największe marzenia. Mocno zachęcam do udziału we wszystkich formach wsparcia, o czym będziemy Państwa na bieżąco informować na stronie internetowej Gdynia Edukacyjna (podlinkowanie https://edukacja.gdynia.pl/category/projekty-edukacyjne/ ) – podkreśla Alicja Pranga, koordynator projektu „Zdolni z Pomorza – Gdynia” z Wydziału Edukacji.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Logotypy projektu "Zdolni z Pomorza - Gdynia", z którego pierwszy to Fundusze Europejskie z kolorowymi gwiazdkami na niebieskim tle, drugi to logo Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Trzeci to Flaga Unii Europejskiej z podpisem "Europejski Fundusz Społeczny"

Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek