Wielki konkurs w SP nr 31 - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Wielki konkurs w SP nr 31

06
luty
Wielki konkurs w SP nr 31

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 31 // fot. Mariusz Biernacik

Pobyt w czterogwiazdkowym hotelu spa, zaproszenia do restauracji, teatrów i cukierni, to tylko niektóre nagrody, które mogą zdobyć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31 i ich rodziny. Warunek jest jeden – muszą mieć opłacone składki na rzecz Rady Rodziców. Nietypowy konkurs cieszy się ogromną popularnością.

Ferie to taki czas kiedy ze szkół znikają dzieci, a pojawiają się rodzice i szykują niespodzianki. Tuż po feriach w szkołach pojawiają się kolorowe ściany, wygodne siedziska, albo trochę zieleni. Rady Rodziców gdyńskich szkół zmieniają placówki na bardziej kolorowe, przyjazne, nowoczesne, takie do których aż chce się wracać. Na to wszystko trzeba jednak funduszy, a składki na rzecz Rad Rodziców nie są obowiązkowe.

– Szkoły to nie tylko placówki edukacyjne, ale także centra, które są mocno osadzone w społeczności – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Niezwykle cenne jest, gdy rodzice włączają się w życie szkoły oferując nie tylko środki finansowe, ale swój czas, czy umiejętności, które posiadają. Dla dzieci takie wsparcie, świadomość, że na drodze edukacyjnej towarzyszą im bliscy dorośli jest bardzo budujące.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 31 jest jedną z najbardziej aktywnych w naszym mieście. Zasłynęła w ubiegłym roku, gdy z jej inicjatywy, koło szkoły powstało pole tulipanów. Teraz nadszedł czas na konkurs, który budzi duże emocje wśród rodziców.

– Przed nami rozstrzygnięcie konkursu Rady Rodziców, mające na celu zachęcenie rodziców do wpłacania datków – mówi Aleksander Kuźmin, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 31. – Konkurs polega na tym, że Rada Rodziców robi wielką loterię wśród uczniów naszej szkoły, są bardzo fajne nagrody, większość z nich jest pozyskanych od sponsorów. Daję pełną swobodę działalności Rady Rodziców na terenie szkoły, uważając, że są najważniejszymi, oprócz dzieci oczywiście, uczestnikami procesu edukacji.

W tym roku odbyła się już IV edycja Wielkiego Konkursu Rady Rodziców SP 31.

– Spośród dzieci, za które została wpłacona składka na Radę Rodziców, losowaliśmy dziś nagrody – mówi Beata Derda, przewodnicząca Rady Rodziców w SP 31 i inicjatorka akcji. – W tym roku po raz pierwszy losowaliśmy ekskluzywną nagrodę specjalną, pobyt w czterogwiazdkowym hotelu. Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem, zarówno wśród dzieci jak i rodziców. W tym roku mieliśmy 24 nagrody. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie naszych cudownych sponsorów, którym ogromnie dziękujemy.

A cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 31 już się nie może doczekać pierwszych dni wiosny, kiedy dookoła szkoły zakwitną tulipany.

ikona Opublikowano: 06.02.2024 14:45

ikona Autor: Aneta Marczak (a.marczak@gdynia.pl)

ikona Zmodyfikowano: 06.02.2024 16:07

ikona Zmodyfikował: Agnieszka Janowicz


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek